Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5963 miejsce

27. Warszawski Festiwal Filmowy czas zacząć!

W stolicy zaczęło się wielkie święto kina. Ruszył Warszawski Festiwal Filmowy, czołowa impreza filmowa w Europie. Przegląd otworzy wieczorem David Hare, reżyser "Ósmej strony". Widzowie mogą oglądać filmy już od godz. 9.30.

W tym roku WWF to kilkaset premierowych filmów z 48 krajów. Pokazy odbywają się w dwóch warszawskich kinach: Multikinie w Złotych Tarasach oraz Kinotece. Około stu twórców pojawi się na festiwalu, aby spotkać się z widzami.

Fot. materiały prasowe / Fot. 27. Warszawski Festiwal FilmowyNa WFF składa się aż pięć konkursów. Najważniejszym z nich jest konkurs międzynarodowy przeznaczony dla filmów fabularnych z całego świata. Na zwycięzcę czeka 100 tys. złotych nagrody. W jury zasiadają Christa Saredi, Bogdan George Apetri, Alvaro Brechner, Artem Vassiliev i Milcho Manchevski.
Pozostałe konkursy to: dla debiutów i filmów drugich - w dorobku ich reżyserów, "Wolny Duch" (obrazy niezależne i nowatorskie), filmy krótkometrażowe oraz obrazy dokumentalne.

Oprócz tego, na widzów czeka wiele atrakcji w sekcji pozakonkursowej m.in. pokazy specjalne (nowe filmy uznanych twórców), odkrycia, odkrycia - świat dzisiaj, rodzinny weekend w kinie oraz panorama polskich filmów krótkometrażowych.

Sprzedaż biletów odbywa się w Kinotece. Do godz. 16 bilet na seans kosztuje 12 złotych, na późniejsze 16 złotych.

Warszawski Festiwal Filmowy potrwa 10 dni (zakończy się 16 października). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.