Facebook Google+ Twitter

287 mln dolarów na badania nad szczepionką przeciw AIDS

Fundacja Billa i Melindy Gates przekazała 287 mln dolarów na badania umożliwiające uzyskanie szczepionki przeciw AIDS.

fot. mwmediaJak donosi oficjalna strona Fundacji, ofiarowana suma zostanie podzielona pomiędzy 165 naukowców z całego świata. Wszyscy obdarowani zgodnie twierdzą, że ścisła współpraca między krajami da już wkrótce efety. Podzieleni na zespoły naukowcy mają za zadanie zebrać i przeanalizować dotychczasowe wyniki w walce z AIDS. W utworzonych pięciu centralnych laboratoriach wyselekcjonowane zostaną najbardziej skuteczne metody zwalczania choroby. Będzie to pierwszy w historii medycyny przypadek wspólnej walki z wirusem na tak ogromną skalę.

Bill & Melinda Gates Foundation to największa na świecie fundacja charytatywna. Założona w styczniu 2000 przeznacza pieniądze na stypendia dla studentów, zapobieganie Aids i walkę z chorobami nękającymi trzeci świat. Wspierając organizacje Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, wydali do tej pory ponad 6,509,318,891 dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bill po wszystkich aferach monopolistycznych, chce pokazać się z innej „lepszej” strony….Dzięki temu „szlachetnemu” czynowi płacenie podatku…pójdzie znowu w zapomnienie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo dobra wiadomość, że bogaci robią coś dla "maluczkich", że tyle fundacji pomaga ludziom w cierpieniu i potrzebie. Mnie jednak przy tej okazji nasuwa się myśl na co idą pieniądze podatników?

Komentarz został ukrytyrozwiń

BIll wkońcu wykorzystał kasę którą zarobił na "Windach" w dobrym celu :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.