Facebook Google+ Twitter

28 czerwca w Warszawie rusza akcja "Lato w mieście"

Po raz kolejny uczniowie warszawskich szkół będą mogli wypoczywać w mieście za darmo. Wyjścia do kina, teatru, muzeum, sport, wystawy, kręgle, basen i wiele innych. Zajęcia dla ok. 30 tys. dzieci finansuje urząd miasta Warszawy.

 / Fot. Urząd miasta. st. WarszawyAkcja uroczyście rozpocznie się 1 lipca na "Agrykoli" pod tytułem: "Podróż w czasie z wyobraźnią." Tytuł imprezy to zaproszenie do udziału w intrygującym, interdyscyplinarnym wydarzeniu. Zabawa, od początku do końca będzie miała charakter tajemniczej, przygodowej gry.

W ramach akcji "Lato w mieście" czynne będą 133 punkty dziennego pobytu, gdzie dzieci będą mogły przebywać od 7 do 17 w dni powszednie przez cały czas trwania akcji. W większości z nich będą zapewnione posiłki.

W program akcji wchodzą m.in wyjścia do teatru, kina, zajęcia sportowe, basen, kręgle, zwiedzanie zoo i parlamentu, rejsy statkiem po Wiśle czy spacery z przewodnikiem. Zachwycającą atrakcją tegorocznej edycji są warsztaty malarskie organizowane przez Zachętę i lekcje w galeriach Muzeum Narodowego. W Państwowym Muzeum Etnograficznym odbędzie się cykl spotkań z podróżnikami, którzy opowiedzą o ciekawych zakątkach świata.

Na akcję Warszawa przeznaczyła około 12 mln złotych. Jak powiedział wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, w wydarzeniach związanych z ubiegłoroczną edycją wzięło udział pond 170 tys. dzieci i młodzieży. Akcja potrwa do końca sierpnia.

Źródło:
www.lato.warszawa.pl
tvp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.