Facebook Google+ Twitter

28 Festiwal Musica Polonica Nova we Wrocławiu już 20 kwietnia

We Wrocławiu, od 20 do 28 kwietnia, szykuje się przepiękna impreza muzyczna: 28. Festiwal Musica Polonica Nova. 11 kwietnia w Hotelu "Europeum" we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa organizatorów Festiwalu.

Z dziennikarzami rozmawiali dyr. nacz. Filharmonii Wrocławskiej Pan Andrzej Kosendiak,dyr.artystyczny Pan Paweł Chłopecki i kompozytorzy Paweł Hendrich i Rafał Augustyn.

- Plan koncertów Festiwalu i więcej informacji znajdziecie państwo na stronie internetowej www.musicapolonicanova.pl. Karnet na cały dziewięciodniowy festiwal od 20.04 do 28.04 kosztuje tylko 120 zł, natomiast bilety wstępu dla studentów jedynie zupełnie symboliczną kwotę 5 złotych - powiedział pan Andrzej Chłopecki. - W tym roku będzie to festiwal prawykonań - przede wszystkim kompozytorów wrocławskich.

- Spośród zaplanowanych do wykonania niemal sześćdziesięciu utworów ponad pięćdziesięciu kompozytorów - niemal czterdzieści będzie miało swoje światowe prawykonania, kilka - pierwsze wykonanie w Polsce."-Kompozytor Paweł Hendrich mówił o zleceniu na muzyczne uczczenie szczególnej dla Wrocławia postaci poety Rafała Wojaczka, którego 40. rocznica tragicznej śmierci minęła w 2011 tym roku.

Pan Rafał Augustyn mówił jak napisał utwór muzyczny o podróżach Herberta - wywiad z panem Rafałem Augustynem mogą przeczytać państwo w nowym numerze dwutygodnika Filharmonii Wrocławskiej"WWM" - jest w nim także szczegółowy Plan Festiwalu i wiele artykułów o poszczególnych koncertach.Cena tylko 5 zł.Koncerty Festiwalu odbędą się w kilku miejscach Wrocławia od Filharmonii po Oratorium Marianum.

- Za parę już dni rozpoczynające się koncerty Festiwalu Musica Polonica Nova będa dla Państwa na pewno wspaniałym muzycznym przeżyciem którego długo Państwo nie zapomną.-Wypada więc zachęcić państwa do przybywania na koncerty - co na pewno uczyni i autor tego artykułu!

Władysław Koprowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.