Facebook Google+ Twitter

28 listopada w Łodzi będzie smoczo...

Kto powiedział, że smoki nie istnieją? Że nie ma ich już lub, nie daj Boże, nigdy nie było? Są, mają się dobrze i już 28 listopada opanują łódzkie ulice.

Logo Festiwalu "Smoki Łodzi" / Fot. Eternity Group / organizatorzy FestiwaluW najbliższą niedzielę najmłodsi mieszkańcy Łodzi (m.in. uczniowie TPD i szkoły podstawowej dla dzieci niesłyszących) udowodnią dorosłym, że smoki żyją wśród nas. Po smoczej projekcji filmowej (kino Polonia, godz. 10) ruszą w barwnym korowodzie (szczudlarze, clowni) z Łóódzkim Smokiem na czele do Centrum Kultury Kreatywnej Eternity Group przy ul. Sienkiewicza 65, gdzie odbędzie się wernisaż prac dzieci, głośne czytanie nowej legendy o Łóódzkim Smoku oraz warsztaty sztuki cyrkowej, w tym żonglerki i chodzenia na szczudłach.

Skąd pomysł na taką właśnie imprezę? Z chęci rozwijania Łodzi i zmiany sposobu myślenia jej mieszkańców - mówi Kamil Lemieszewski, prezes Eternity Group - Festiwal smoków, to festiwal pokonywania swoich słabości. Jest to też festiwal rozwijający zmysły literackie, wyobraźnię, zręczność, odwagę, pewność siebie i świadomość bycia, ale przede wszystkim jest to zabawa. Poprzez zabawę chcemy edukować i stymulować do rozwoju.

Tego smoka można czasem spotkać na Piotrkowskiej. Jest całkiem sympatyczny. / Fot. Anna KorzonW Festiwalu wezmą udział m.in. dzieci z placówek środowiskowych, przedszkoli i szkół oraz rodzin zagrożonych patologią społeczną. - Impreza ta ma zamiar integrować biednych i bogatych, głuchych i słyszących, małych i dużych (mali mogą wejść na szczudła i stać sie na chwilę wysokimi) - dodaje Lemieszewski - W trakcie tego dnia odbędą się warsztaty plastyczne, aktorskie, cyrkowe, muzyczne i masa innych zajęć dla dzieci i dorosłych. Zajęcia w Eterni będą otwarte i kto z dorosłych i dzieci zechce przyjść, będzie mógł do nas dołączyć. Będzie Sssmoczo!.

Tymczasem organizatorzy... zbierają smoki. Na Facebooku powstała otwarta grupa "Smoki Łodzi". Każdy może się do niej zapisać i wkleić swojego smoka.

Wiadomości24.pl objęły patronat nad tym wydarzeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nasze smoki ponownie wyjdą na ulice w kwietniu. Dużo będzie się działo - zapraszam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Krakowie smoki wędrują na rynek już od dobrych paru lat. Ale wędrują te smoki w maju, albo w czerwcu. To chyba jest czerwiec, bo później są wianki.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby tylko Św. Jerzy nie narobił draki... ;) Z pretendującymi do świętości czy też żarliwymi świętymi trzeba uważać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to jest piękne wesoły marsz z dzieciakami, może nas ulepszyć. Wyciszy agresję jednych przeciwko drugim. Kultura łagodzi obyczaje, nawet te najbardziej polityczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.