Facebook Google+ Twitter

28. rocznica śmierci ks. Popiełuszki. Kim była jego matka?

Marianna Popiełuszko, matka ks. Popiełuszki, jest dziś jego największym świadkiem. Z tą prostą kobietą z Podlasia rozmawiali wielcy tego świata z Janem Pawłem II na czele.

 / Fot. ZnakDziś obchodzimy 28. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Kapelan "Solidarności" to postać historyczna, ale wciąż jakby żyjąca. Jest on bowiem obecny w świadomości Polaków, wielu z nich modli się przy jego grobie obok kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Dwa lata temu przeżywaliśmy beatyfikację ks. Popiełuszki, która była symbolicznym podkreśleniem tego, co nie było przedmiotem naszej wątpliwości - duchowny osiągnął świętość już za życia.

Wiele książek i artykułów powstało już o świadectwach wspaniałej interwencji księdza, który pomógł ludziom odzyskać wzrok czy leczył z choroby alkoholowej. W 2009 roku na ekranach kin pojawił się również wspaniały film "Popiełuszko. Wolność jest w nas", który dzięki bardzo dobrej grze aktorskiej i niezłym scenariuszu przedstawia życie księdza Jerzego od lat dzieciństwa, przez dojrzewanie do kapłaństwa i przyjęcie jego daru, aż po bestialski mord, który był próbą uciszenia duchownego za głoszenie prawdy i umacnianie ducha narodu w czasie mszy świętych za ojczyznę.

Jedną z najważniejszych pamiątek po ks. Popiełuszce jest niewątpliwie książka Mileny Kindziuk "Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko". To pani Marianna ma dziś największe prawo do mówienia o synu. Zawsze podkreśla, że wychowała go nie dla siebie, ale dla Boga. "Matka i syn. Jedno życie przenika drugie. Oba są tak samo ważne" - zauważa autorka we wstępie do książki. Pani Marianna jest kobietą wielką. Wychowywała syna w duchu wiary, musiała zmierzyć się z jego śmiercią, ale beatyfikacja jakby wszystko jej zwróciła, za wszystko "przeprosiła".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.