Facebook Google+ Twitter

28 Warsaw Film Festiwal

Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczyna się 12 października. Będą na niej prezentowane prawie wyłącznie filmy wyprodukowane w 2012 r.

CC BY-SA 3.0 / Fot. PrzykutaWarszawski Festiwal Filmowy zainaugurował działalność 26 lat temu. Początki festiwalu sięgają roku 1985. Wtedy nosił on nazwę Warszawskiego Tygodnia Filmowego zorganizowanego przez Dyskusyjny klub filmowy "Hybrydy"

Od tamtego czasu WFF był modernizowany. W 2009 roku wszedł do elitarnej grupy festiwali filmowych zaliczonej przez FIAPF (Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych) do kategorii międzynarodowe festiwale konkursowe, co oznacza nadanie znaku najwyższej jakości imprez filmowych.

Warszawski festiwal został zaliczony do 14 najważniejszych festiwali na
świecie obok Cannes, Berlina, Wenecji, Montrealu i innych. Każdy z nich ma inną specyfikę, jednak wszystkim zależy na jakości, świeżości i aktualności programu, który spodoba się widzom.

W tym roku selekcji dokonano spośród tysięcy filmów. Priorytetem był
poziom artystyczny filmu oraz interesująca historia, opowiedziana językiem współczesnego kina.

Producenci festiwalu starają się, aby za pośrednictwem festiwalu świat zwrócił uwagę na polskie filmy; aby wchodziły one do międzynarodowego obiegu dystrybucyjnego. Honorowy patronat nad festiwalem objęli Prezydent Warszawy oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.