Facebook Google+ Twitter

29. Festiwal filmu włoskiego - Annecy 2011

Co roku, we francuskim mieście Annecy odbywa się Festiwal filmu włoskiego – "Annecy Kino Włoskie". 29. edycja festiwalu odbyła się w dniach 29 września - 4 października.

Wielu Francuzów interesuje się kinem włoskim, więc nic dziwnego, że w malowniczym miasteczku zwanym “Wenecją Alp”, zorganizowano coroczny Festiwal – przegląd najnowszych trendów w kinie włoskim.

Przewodniczącym honorowym festiwalu, jest od lat, włoski reżyser i scenarzysta Ettore Scola. W tym roku, szanownemu jury przewodniczył Marco Risi, reżyser i scenarzysta.

Główna nagrodę festiwalu "Grand Prix" przyznano "Sette opere di misericordia"
w reżyserii braci bliźniaków Gianluca i Massimiliano De Serio, natomiast
Specjalną Nagrodę Jury, wręczono reżyserowi Emiliano Corapi za jego "Sulla strada di casa".

Od 1989 roku czyli daty śmierci słynnego reżysera i scenarzysty Sergio Leone, przyznawana jest także specjalna nagroda jego imienia. W tym roku, za całokształt pracy otrzymał to wyróżnienie reżyser Daniele Gaglianone.

Tradycyjnie, publiczność również mogła wybrać swojego "faworyta" - w tym roku nagrodę publiczności otrzymał reżyser i scenarzysta Giuseppe Gagliardi, za "Tatanka", film zrealizowany na podstawie książki "Piękno i piekło" Roberto Saviano.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.