Facebook Google+ Twitter

29. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka dobiegł końca

W dniach 8-11.06.2016 odbywał się Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA organizowany przez Teatr Lalki i Aktora pod batutą Jarosława Antoniuka. Pierwsze miejsce zajął słoweński teatr Ljubljana Puppet Theatre.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. W moim odczuciu to doskonała promocja nie tylko Łomży, ale i całej Ziemi Łomżyńskiej – tymi słowami Festiwal został otwarty przez Prezydenta. – Jestem przekonany, że podobnie jak w ubiegłych latach, będziemy mogli obejrzeć za znakomite spektakle, poznać interesujących twórców i cieszyć się kulturą na wysokim poziomie.

 / Fot. P. DąbrowskiSpektakl, który zajął I miejsce i otrzymał grand prix w wysokości 4.000 zł ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego odegrany przez słoweński teatr nosił tytuł: "Gęś, Śmierć i Tulipan". Opowiadał on o przyjaźni między Gęsią a Śmiercią. Przyjaźń ta uczy, że śmierć jest integralną częścią życia. Spektakl nie odpowiada na pytanie, co dzieje się po śmierci człowieka, natomiast dodaje punkty do dyskusji. Pozostałe nagrody trafiły do: Marii Żynel za reżyserię przedstawienia „Ćwiczenia stylistyczne”, Charlotte Puijk-Joolen i Ananda Puijk za scenografię do przedstawienia „Exuvia” (Holandia), Stefano Bechini za muzykę do przedstawienia „Metafizyka jak w zegarku” (Włochy) oraz Marcin Ryl-Krystianowski za rolę w spektaklu „Molier” oraz aktorzy spektaklu „Król Lear” z Izraela.

Podczas tegorocznej Walizki do obejrzenia było 14. konkursowych spektakli z Polski, Białorusi, Hiszpanii, Włoch, Słowenii, Holandii, Izreala, Ukrainy i Portugalii. Oprócz tego były imprezy towarzyszące takie jak wystawa lalek w Galerii pod Arkadami, spektakl Wodewil Warszawski na Starym Rynku (o którym pisałem już wcześniej), promocja albumu "Fascynacje Adama Kiliana" w Domku Pastora, spektakl dla dzieci "Cyrk bez przemocy" na Starym Rynku, Magic Show iluzjonisty Jakuba Walkowiaka przy Restauracji na Farnej, a także w Teatrze Lalki i Aktora - "Notice the time" oraz "Magiczny sklep".

Złotym sponsorem Festiwalu została OSM w Piątnicy, srebrnymi - Mapei, MPWiK Łomża, a brązowym - PEPEES. Pozostali sponsorzy, to Libra-Print, Hotel Gromada, Kompleks Labirynt, kwiaciarnia Ogrodnik, PZU, Foto-Gabs, McDonald Polska oraz XXL Format. Patronat honorowy nad festiwalem objął Mariusz Chrzanowski - prezydent M. Łomża, Anna Maria Andres - senator RP oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.