Facebook Google+ Twitter

29. urodziny Justyny Kowalczyk - polskiej "Królowej Nart"

Wiadomości24.pl składają życzenia urodzinowe Justynie Kowalczyk - najwybitniejszej biegaczce narciarskiej w historii polskich sportów zimowych, mistrzyni olimpijskiej, podwójnej mistrzyni świata, trzykrotnej zdobywczyni Kryształowej Kuli.

Justyna Kowalczyk na Lotnisku Chopina w Warszawie po przylocie z igrzysk olimpijskich w Vancouver (2010) / Fot. Mariusz MichalakOficjalne dokumenty wskazują, że Justyna Kowalczyk urodziła się 23 stycznia 1983 roku w Limanowej. W rzeczywistości polska biegaczka narciarska przyszła na świat cztery dni wcześniej. Mało kto wie o tym, ponieważ podczas sporządzania aktu urodzenia nastąpiła pomyłka, której nikt do tej pory nie sprostował. Dzięki temu pochodząca z Kasiny Wielkiej polska "Królowa Nart" może świętować urodziny dwa razy w roku.

Redakcja sportowa Wiadomości24.pl z okazji 29. urodzin najwybitniejszej biegaczki narciarskiej w dziejach polskich sportów zimowych składa jej podwójne życzenia zdrowia, szczęścia, wysokiej kondycji fizycznej, perfekcyjnej taktyki na trasie biegów i mnóstwa sił podczas finiszowania, a także winszuje wywalczenia czwartej już Kryształowej Kuli i tym samym przejścia do historii światowego narciarstwa biegowego jako pierwsza zawodniczka, która zdobyła Puchar Świata (PŚ) cztery razy z rzędu.

Przy okazji dzisiejszego święta przypominamy najważniejsze osiągnięcia sportowe Justyny Kowalczyk. Jej inauguracja w zawodach o Puchar Świata miała miejsce we włoskim Cogne, gdzie 9 grudnia 2001 roku odbył się bieg sprinterski techniką dowolną. W nim nasza reprezentantka zajęła sześćdziesiąte czwarte miejsce. Na pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej PŚ nie musiała jednak długo czekać. Już bowiem 19 grudnia tego samego roku we włoskim Assiago uplasowała się na trzydziestej pozycji podczas sprintu techniką klasyczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mietek
  • Mietek
  • 21.01.2012 19:04

Wspaniałych zwycięstw w dalszej karierze sportowej oraz Błogosławieństwa Bożego w życiu osobistym kochanej Justysi życzą Kowalczykowie z Chrzanowa !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W bukiet serdecznych życzeń urodzinowych, wplatam swoje Gratulacje wspaniałych osiągnięć sportowych i życzenia dalszych wspaniałych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.