Facebook Google+ Twitter

2 czerwca Dniem Szkoły bez Przemocy

Po raz drugi już, w warszawskim Belwederze, odbył się finał konkursu "Szkoła bez przemocy". Organizatorzy akcji, której patronuje prezydent RP, zapowiedzieli, że w tym roku 2. czerwca obchodzić będziemy jako Dzień Szkoły bez Przemocy. Tego dnia w niebo wzbiją się tysiące czerwonych, symbolizujących agresję, baloników.Do Belwederu przyjechali przedstawiciele osiemdziesięciu szkół z całej Polski, których projekty, aktywizujące społeczności szkolne, nagrodzone zostały w programie grantowym "Szkoła bez przemocy". Dotacje w łącznej kwocie 400 tys. zł przekazała na ten cel Fundacja Grupy TP. Celem programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości tego problemu, zmianę postaw wobec przemocy i wsparcie szkół przez dostarczanie narzędzi do zwalczaniu tego zjawiska.

– Do drugiej edycji programu "Szkoła bez przemocy" przystąpiło blisko 5 tysięcy polskich szkół, czyli o 2 tysiące więcej niż przed rokiem – mówiła Dorota Stanek, prezes zarządu Grupy Wydawniczej Polskapresse, obok Mediów Regionalnych i Fundacji Grupy TP, jednego z organizatorów ogólnopolskiej akcji.

– Cieszy nas wysoki poziom nadesłanych projektów - stwierdziła Joanna Pilcicka, prezes Mediów Regionalnych. –
Warto również zwrócić uwagę na zaangażowanie w konkurs nauczycieli, rodziców i uczniów i na to, że przeciwdziałanie przemocy traktowane jest jako proces długofalowy.

– Spośród nadesłanych do programu grantowego prac Rada Programu wybrała 80 najciekawszych pomysłów. Na realizację każdego z zaplanowanych działań ich autorzy otrzymają dotację w wysokości 5 tys. zł - zapowiedziała Danuta Kowalska, prezes zarządu Fundacji Grupy TP. – Z naszych doświadczeń wynika, że pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu to najlepsza recepta na budowanie więzi i ocieplanie stosunków społecznych.

Jak powiedział psycholog, prof. Janusz Czapiński, przewodniczący Rady Programu "Szkoła bez przemocy", przeprowadzony w szkołach audyt wykazał, iż spośród województw, najniższy poziom agresji występuje w szkołach Wielkopolski. Szczegółowe wyniki tych unikalnych badań zostaną niebawem ogłoszone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W erze Google nie ma już czegoś takiego jak niezaspokojona ciekawość :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.