Facebook Google+ Twitter

2. dzień II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia za nami!

Kolejny dzień II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia już za nami. Przesłanie papieskie, jakie miało miejsce zaraz po modlitwie Anioł Pański, zostało przyjęte aplauzem i duchową jednością przez wiernych Kościoła.

Łagiewniki nie przez przypadek nazwane są Stolicą Bożego Miłosierdzia. To właśnie w Łagiewnikach dar Wszechmocnego jednoczy ludzi, którzy doświadczają w swym życiu dobroci Boga, który kocha i szanuje każdego człowieka.
"Chrystus na was bardzo liczy!" - powiedział do uczestników II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia kard. Stanisław Ryłko w czasie homilii niedzielnej Eucharystii.

Słowa, które wypowiedział Ryłko są bardzo znaczące. "Sanktuarium, w którym się znajdujemy, jest miejscem szczególnym. Sam Bóg wybrał je sobie, aby poprzez życie i świadectwo św. Siostry Faustyny objawiać światu tajemnicę swojej miłości miłosiernej. Jezus powie do swojej powierniczki: "Powiedz, że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rąk moich, są ukoronowane miłosierdziem" – przekazał kard. Ryłko.

Ostatnia pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny / Fot. Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorki / z archiwum kuriiOgromne znaczenie dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia miała ostatnia wizyta Jana Pawła II do Ojczyzny. Papież poświęcił wtedy bazylikę i zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu - było to w 2002 r.

Kard. Ryłko nawiązał także do niedzielnej liturgii słowa: "Historia winnicy przedstawiona przez Proroka mówi nam o dramacie ludzkiej wolności, która Bożej miłości jest w stanie powiedzieć "nie", odrzucić ją!". W istocie, jest to prawdziwy dramat, gdy świat nie chce przyjąć daru Bożego Miłosierdzia i nadal trwa w błędach - opisuje w "Dzienniczku" s. Faustyna Kowalska.

"Szkołą nadziei" nazwał kard. Ryłko Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. "Na ten pesymizm i kryzys nadziei lekarstwem są autentyczni świadkowie, czyli ludzie, którzy "sami w swoim życiu spotkali miłosiernego Chrystusa i pozwolili, aby dotknął ich osobiście, aby przemienił ich życie. I od tej pory czują się wewnętrznie przynagleni, aby dawać o tym świadectwo wobec bliźnich" - próbował przekonać przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.