Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16620 miejsce

2. EDYCJA ZAWODÓW RED BULL SLACKSHIP W GDYNI 5 CZERWCA!

Już za niespełna dwa tygodnie - w niedzielę 5 czerwca o godz. 12.00, odbędą się zawody slackline’owe o drugie mistrzostwo Red Bull Slackship. Rywalizacja rozgrywana będzie na taśmie rozwieszonej nad pokładem żaglowca Dar Młodzieży.

 / Fot. RBEDo Gdyni powracają niezwykle widowiskowe zawody w konkurencji będącej połączeniem trickline i highline – czyli akrobatycznych przejść na dużej wysokości. Rywalizacja 10 najlepszych światowych zawodników rozgrywana będzie na 23-metrowej taśmie umieszczonej pomiędzy masztami żaglowca na wysokości 25 metrów. Zawodnicy muszą walczyć nie tylko ze sobą; muszą również pokonać barierę psychiczną by wykonywać niebezpieczne triki na bardzo dużej wysokości.

Zapraszamy do obejrzenia i wykorzystania klipu video z zaproszeniem na tegoroczną edycję zawodów, który dostępny jest: tutaj

Wśród tegorocznych konkurentów o tytuł Mistrza Red Bull Slackship zobaczymy reprezentanta Estonii i zwycięzcę zeszłorocznej edycji zawodów, Tari Vahesaara, oraz jedynego Polaka – Filipa Oleksika.
Pomimo młodego wieku, Filip reprezentuje bardzo wysoki poziom i już teraz obiecuje niezwykłe widowisko: „Na pewno będzie kilka trików, których nie wykonywałem 12 miesięcy temu, ale szczegółów na razie nie zdradzę, zapraszam na zawody 5 czerwca do Gdyni!”.

W 2 edycji Red Bull Slackship wystartują:
Floris Verbiest, Holandia
Tauri Vahesaar, Estonia
Carlos Alberto Correa da Rocha Neto, Brazylia
Michael Jacob Wilson, USA
Carlos Merayo Garcia, Hiszpania
Marius Kitowski, Niemcy
Clemens Schwenzer, Niemcy
Filip Oleksik, Polska
Diego Pablo Diaz Moraga, Chile
Lucas Diestel, USA

Tegoroczne zawody składają się z kilku rund, podczas których slacklinerzy mają do wykorzystania dwie minuty na taśmie. W tym czasie wykonują ewolucje w taki sposób, żeby nie spaść - upadek przerywa i kończy występ danego zawodnika. Sędziowie oceniają trzy elementy: styl, trudność wykonywania trików i wysokość ich wykonywania. Dodatkowe punkty można dostać za kreatywność oraz za kombinację trików.

Wstęp dla publiczności jest wolny!Więcej informacji na temat zawodów na stronie: www.redbull.pl/slackship

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.