Facebook Google+ Twitter

2. festiwal wiosny w Poznaniu

Od 20 do 22 marca w poznańskim CK Zamek odbędzie się 2. festiwal wiosny, w ramach którego będziemy mieli okazję zobaczyć jedyny w Polsce spektakl „Haru No Saiten. Święto Wiosny” do muzyki Strawińskiego i choreografii Ikedy i Murobushi.

Święto Wiosny - balet Igora Strawińskiego w latach 30. ubiegłego stulecia wywołał jeden z największych skandali w 2. festiwal wiosny w Poznaniu historii muzyki. Pierwszoplanowa rytmika oraz ostro brzmiące instrumenty i dysonansowe współbrzmienia wywołały oburzenie ówczesnej krytyki.

Twórcy choreografii do „Haru No Saiten. Święto Wiosny” to mistrzowie teatru tańca współczesnego - butoh, narodzonego w Japonii na przełomie lat 50. i 60. Zbuntowani wobec dominacji euroamerykańskiej kultury, twórcy odwołują się do dawnych wierzeń i obrzędów ludowych.

Butoh jest świętem i rytuałem zarazem, wyzwala wewnętrzną energię, docierając do mroków naszej podświadomości. W ramach 2. festiwalu wiosny będzie można zobaczyć także koncert twórczości młodych artystów, wideoinstalację Katarzyny Kozyry inspirowaną muzyką i choreografią baletu Strawińskiego, happening “Zielnik na Zamku” okaz film „Rytm to jest to!” w reżyserii E. S. Lansch i T. Grube.

Więcej informacji na stronie: http://www.zamek.poznan.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dzieki za info

Z pewnoscia w miare wolnego czasu wybiore sie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.