Facebook Google+ Twitter

2 kwietnia. 7. rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2005 r. zmarł papież Jan Paweł II. Dzisiaj przypominamy sobie w sposób szczególny ten dzień, kiedy większość z nas było przy tym człowieku. Gdy troszkę się zatrzymaliśmy i zastanowiliśmy po co się żyje. Czy dzisiaj mamy na to czas?

W wielu miastach organizuje się dzisiaj uroczystości z okazji kolejnej rocznicy śmierci bł. Jana Pawła II. W Zambrowie, jak podaje serwis zambrow.org, o godz.21.00 przejdzie marsz światła, który zakończy się apelem jasnogórskim.

W Warszawie o tej samej godzinie na Placu Piłsudskiego rozpocznie się nocne czuwanie modlitewne. Zainicjowano też akcję "Przejdź śladami Lolka". W innych częściach Polski będą koncerty, spotkania i kilka programów telewizyjnych na ten temat.

Jest to też czas, by zastanowić się czy te 7 lat nas zmieniło. Gdy popatrzymy na świat i Polskę jest takie zamieszanie, że na pewno brakuje nam takiego człowieka któremu moglibyśmy zaufać. Myślę, że brakuje nam człowieka formatu Jana Pawła II. Brakuje dzisiaj słowa, które jest odważne, a nie tylko dyplomatyczne.

Jest to czas dla katolików i nie tylko, żeby zrealizowali słowa Jana Pawła II i nie podpierali się jego osobą, by samo wyznanie "kochamy ciebie", tyle razy wypowiadane podczas pielgrzymek do Polski, potwierdziło się na co dzień. Żeby nie było puste.

Myślę, że skończył się czas chwalenia papieżem, a przyszedł czas żeby nie zwalniać się z człowieczeństwa w pełni. Tylko myślę, że nie trzeba się bać. Ale czy to się opłaca. Przecież lepiej mówić "jestem pokoleniem JPII".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

erk
  • erk
  • 02.04.2012 18:42

Z encyklik wynika jasno,że była to jedynie sztuka dla sztuki.dlatego trudno jest winić katoli,że łatwiej jest im wywijać sztandarem JP II niz odnosić się do jego słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.