Facebook Google+ Twitter

2 kwietnia. Dzień wiedzy o autyzmie. Częstochowa podświetlona na niebiesko

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-03 08:12

Światowy dzień wiedzy o Autyzmie obchodzony jest 2 kwietnia. Autyzm jest zaburzeniem, którego podstawą jest nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem w sposób odmienny odbierają wrażenia zmysłowe: np zimne może być ciepłym.

Urząd Miasta Częstochowy / Fot. Fot. Jakub TęczaAkcja "Zaświeć się na niebiesko" jest organizowana na całym świecie. Niebieski jest symbolem solidarności z osobami chorymi na autyzm. W wielu miastach, także w Polsce najbardziej charakterystyczne i rozpoznawalne budynki zostały "rozświetlone na niebiesko"."Zaświeć się na niebiesko" w Częstochowie / Fot. Fot. Jakub Tęcza

Do akcji włączyły się m.in. Warszawa, Kalisz, Lublin, Łódź, Katowice, a także Częstochowa. W Częstochowie kolor niebieski rozświetlił Urząd Miasta.

Niestety wiele osób w sposób krzywdzący ocenia chorych na autyzm. Dziecko z autyzmem często oceniane jest, jako niewychowane, niegrzeczne, nieposłuszne, dorosłych z autyzmem określa się mianem dziwaków.

Jednym z takich dni, które pomagają nam zrozumieć ludzi chorych na autyzm jest właśnie Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia.


Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.