Facebook Google+ Twitter

2. kwietnia zapal znicz

2. kwietnia miną trzy lata od śmierci Jana Pawła II, Papieża Polaka. W tym roku Centrum Myśli JP2 przygotowało wiele wydarzeń, w których możemy wziąć udział.

Takie plakaty można znaleźć w komunikacji miejskiej w Warszawie. / Fot. Najważniejszym z nich będzie zapalenie na pl. Piłsudskiego pamiątkowego znicza, punktualnie o godzinie 21:37. Jak informuje na swoich stronach Centrum Myśli JP2, o 20 odbędzie się plenerowe widowisko muzyczno-teatralne „Święci nie przemijają”, z udziałem G. Turnaua, E. Błaszczyk czy D. Olbrychskiego. Natomiast o 18.30 w kościele akademickim św. Anny, abp. Kazimierz Nycz odprawi uroczystą mszę świętą.

Od godziny 14, w trzech namiotach rozstawionych na placu przez fundację "Żyć z chorobą Parkinsona", będzie można odebrać symboliczny znicz. W ramach obchodów fundacja przeprowadzi zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc socjalną osobom cierpiącym na chorobę Parkinsona. Uzyskane środki trafią również do tych chorych, którzy wymagają rehabilitacji.
Fundacja "Żyć z chorobą Parkinsona" kolejny raz aktywnie włączy się w obchody rocznicy śmierci Papieża. / Fot.
Fundacja we współpracy z harcerzami z Żoliborza będzie kwestować już w tą niedzielę, 30 marca. Od godziny 10 do 20, pod kościołem sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu, będzie można wesprzeć chorych.

Tegoroczne obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II odbędą się pod hasłem "Życie jest wieczne". Plakaty ze szczegółowym planem obchodów można znaleźć w komunikacji miejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Masz rację Marku, cofam - "paskudna".

Komentarz został ukrytyrozwiń

agitacja owszem, ale czemu paskudna? Zachęcają do czegoś zdrożnego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paskudna agitacja - fuj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za podanie informacji odpowiednio wcześnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.