Facebook Google+ Twitter

2 marca rozpocznie się 36. edycja Biegu Piastów

Miłośnicy sportów zimowych, a konkretnie nart biegowych, niecierpliwie czekali na nową, 36. edycję Biegu Piastów, która rozpocznie się 2 marca w jednym z najpiękniejszych miejsc do biegów narciarskich – Jakuszycach.

 / Fot. Stowarzyszenie Bieg PiastówBieg Piastów jest jednym z najstarszych i zarazem największym biegiem narciarskim, organizowanym od 1976 roku. Jakuszyce zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w biegach – kobiet i mężczyzn, młodych i starszych, niepełnosprawnych, profesjonalnych pasjonatów jak i amatorów.

W tegorocznym, 36. Biegu Piastów, bierze udział aż 5556 zawodników z 30 różnych krajów. W piątek (2 marca) odbędzie się Bieg Pierwszaka oraz Bieg Czwartaka. Są one zorganizowane dla dzieci klasy pierwszej oraz czwartej szkoły podstawowej. Dzieci biorące udział w Biegu Pierwszaka oraz Biegu Czwartaka będą biegały na dystansie 10 km.

 / Fot. Stowarzyszenie Bieg PiastówW sobotę natomiast rozpocznie się Narciarska Przygoda Przedszkolaka. W niedzielę natomiast Wyprawa Polarna Zuchów, która będzie polegała na zabawach dla dzieci, na które czeka wiele nagród. Bieg Pastiów symbolizuje nie tylko amatorskie wyścigi – Polana Jakuszycka jest niczym narciarska Mekka. Kto tu jeszcze nie był, musi przyjechać chociażby ze względu na piękne widoki.

Więcej informacji na temat programu XXXVI Biegu Piastów można znaleźć na stronie internetowej: www.bieg-piastow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.