Facebook Google+ Twitter

2 mln złotych dla Józefa Wojciechowskiego

Właściciel Polonii Warszawa, który 2 lata temu wykupił udziały Groclinu Grodzisk Wielkopolski od Zbigniewa Drzymały za 20 mln zł, może zarobić pół miliona euro.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Sebastian_Mila.jpg&filetimestamp=20071105192812Chodzi o sprawę sprzed lat, a mianowicie o Sebastiana Milę. Zawodnik ówczesnego Groclinu został wypożyczony do Austrii Wiedeń, a w 2007 r. sprzedany przez ten klub do Valerengi Oslo. Jest to niezgodne z regulaminami UEFA i FIFA. Karta piłkarza była bowiem własnością klubu z Polski. Z tego tytułu obecnemu posiadaczowi akcji zespołu z Wielkopolski należą się 2 mln złotych, a więc praktycznie cała kwota z transferu.

O całej sprawie władze Polonii dowiedziały się dopiero niedawno w przypadkowych okolicznościach. Podczas rozmów negocjacyjnych z menadżerem Andrzeja Niedzielana Karolem Globem. Wyjawił on włodarzom warszawskiego klubu tę niespodziewaną wiadomość. Piotr Ciszewski - wiceprezes Polonii Warszawa zareagował natychmiastowo. Sprawa trafiła już do odpowiedniego wydziału FIFA. Zajmuje się nią jeden z austriackich adwokatów związanych z klubem.

Józef Wojciechowski nie kryje pretensji z powodu nie poinformowania go o całej sytuacji przez byłego posiadacza akcji klubu. Zbigniew Drzymała oddala zarzuty tłumacząc, że już za jego kadencji sprawa skierowana została do UEFA. Rezygnując ze sponsoringu w Polsce przestał interesować się tą kwestią z powodu braku jakichkolwiek korzyści prywatnych. Prawa do pieniędzy ma teraz właściciel klubu z Konwiktorskiej.

źródło:
wielkapolonia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.