Facebook Google+ Twitter

2. rocznica katastrofy smoleńskiej. Zakonnik: "polski rząd chce zabić prawdę"

Obchody drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej podkreślają kolejny raz silne podziały panujące w społeczeństwie i między politykami, jakie wynikają z innych poziomów oceny przyczyn wypadku lotniczego, z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie.

Uczestnicy polskiej delegacji składają znicze i kwiaty pod krzyżem na miejscu katastrofy podczas uroczystości drugiej rocznicy tragedii smoleńskiej. / Fot. PAP/Wojciech PacewiczPolitycy różnych opcji mówią, że katastrofa smoleńska wykorzystywana jest głównie przez PiS i prezesa Kaczyńskiego, dla celów prywatnych i partyjnych. Także przez część kleru. Zakonnik, który prowadził dzisiaj (10 kwietnia 2012), na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie modlitwę z okazji drugiej rocznicy tragedii smoleńskiej, mając na uwadze prawdę o katastrofie smoleńskiej - nawiązał sugestywnie do próby fałszowania prawdy o zmartwychwstaniu Jezusa.

Zakonnik mówił przejmującym głosem: "Tak jak chciano zabić i zafałszować prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa, dzisiaj podobnie ma się prawda o katastrofie smoleńskiej". Prawdą biblijną jest, że Jezus zmartwychwstał. Trudno zaś znać dziś prawdę o czyimś ewentualnym zmartwychwstaniu spośród tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej. Być może zakonnik miał na myśli zmartwychwstanie prawdy smoleńskiej(?) To akurat trudno dociec.

Nie wymaga dociekań realna prawda, którą można dostrzec naocznie. Widać dziś bowiem, że przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu stanęły nowe krzyże. Wokół nich gromadzą się, podobnie jak na początku walki o krzyż smoleński, jego zwolennicy i obrońcy - ludzie, którzy chcą upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2012 roku, przed południem, na chodniku na Krakowskim Przedmieściu, złożył kwiaty Jarosław Kaczyński.

Po ceremonii apelu poległych - zakonnik, który prowadził modlitwę mówił do zgromadzonych m.in., że "prawdy zabić nie można" – pisze "Polska Times. Nie można jej zabić teraz - tak jak chciano zabić i zafałszować prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa (...) Dzisiaj – według zakonnika - podobnie ma się prawda o katastrofie smoleńskiej. Zdaje się, że tak jak dwa tysiące lat temu działali przywódcy Izraela, żeby zabić prawdę, tak też współcześnie rządzący w podobny sposób chcą zabić prawdę o tragedii smoleńskiej - kontynuował zakonnik, prowadząc modlitwę.

W dzisiejszy wtorkowy poranek, zwolennicy i miłośnicy PiS, zebrani na dziedzińcu przed Pałacem Prezydenckim, postawili drewniany krzyż, ustawili znicze w kształcie krzyża i składali kwiaty. Zgromadzeni przed Pałacem trzymali w rękach biało-czerwone flagi i zdjęcia pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich. Gdy rząd i posłowie świętowali drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej na Powązkach, PiS czynił to przed Pałacem Prezydenckim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

korina
 • korina
 • 11.04.2012 19:26

Prawdę powiedział ten zakonnik. Ale prawda i w przypadku tej ohydnej zbrodni wyjdzie na jaw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptasznik
 • ptasznik
 • 11.04.2012 19:24

Miller i MAK zrodzil ich czerwony ptak.
Pancerna brzoza odmiany "msciwy putin" wyciagnela sie na 4ry pietra schwycila samolot za skrzydlo i tak nim je...nela o betonowa sciolke lesna ze rozpiz...dila go na tysiace drobniutkich kawaleczkow.
Ani Kaczynski, ani Macierewicz nie maja pojecia co takie brzozy POtrafia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Także zakonnik kapucynów, który miał zająć się modlitwą na Krakowskim Przedmieściu, przyszedł ewidentnie w celu uprawiania manipulacji tłumem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arku. Manipulacja w kwestii smoleńskiej tra od początku tuż po katastrofie samolotu. I tak będzie bez końca, nawet jeśli prezes Kaczyński zostanie prezydentem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 11.04.2012 14:51

Ten zakonnjk to tajny agent Łojca Dyrcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptaszynski
 • ptaszynski
 • 11.04.2012 14:28

teraz PIS zatrudni z kolei ekspertów z ula bunga..nie moga być przecież gorsi od poprzednikow...!!a ten nibyzakonnik przestał by podsycać nastroje i napuszczac polakow na siebie.. co za judasz w szacie..

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Michał Kędzierski
"I skoro wiemy już z opublikowanych oficjalnie ekspertyz prokuratury wojskowej, że piloci nie złamali procedur, że nie podlegali żadnym naciskom, a generała nie było w kokpicie, że samolot był w trakcie odchodzenia na drugi krąg, skoro upadła hipoteza pancernej brzozy, to dlaczego nie chcemy do końca wyjąśnić co spowodowało tragedię i dlaczego tak to utrudnia strona rosyjska?"

Dostrzegłem próbę manipulacji w tym zdaniu.
O rzekomo upadłej hipotezie pancernej brzozy nie wiemy nic z opublikowanych oficjalnie ekspertyz prokuratury wojskowej...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, ze są wyraźne opory przed wyjasnieniem tragedii smoleńskiej, to żaden mit tylko fakt widoczny gołym okiem- chocby niechęć strony rosyjskiej do udostępnienia nam wraku (za to zaczęli go bezprawnie czyścić), niedopuszczenie polskich patomorfologów do sekcji zwłok, których wyniki po pierwszych ekshumacjach okaząły się zwykła ściemą, awersja urzędników z komisji Millera do zastosowania jakiejkolwiek naukowej metody dowodzenia hipotez, ignorowanie wniosków polskich naukowców różnych specjalności przydatnych przy badaniu tego typu katastrof. Dlaczego po katastrofie Boeinga w Lockerbie mozna było zebrać i dokładnie zbadać najdrobniejsze szcżątki samolotu, a po Smoleńsku na czesci samolotu i kawałki ciał ofiar miesiącami natykały się przyjeżdzające tam wycieczki?

I skoro wiemy już z opublikowanych oficjalnie ekspertyz prokuratury wojskowej, że piloci nie złamali procedur, że nie podlegali żadnym naciskom, a generała nie było w kokpicie, że samolot był w trakcie odchodzenia na drugi krąg, skoro upadła hipoteza pancernej brzozy, to dlaczego nie chcemy do końca wyjąśnić co spowodowało tragedię i dlaczego tak to utrudnia strona rosyjska?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 11.04.2012 13:15

to był bełkot jakiegos marginesu duchowieństwa i tyle

Komentarz został ukrytyrozwiń
petronela
 • petronela
 • 10.04.2012 21:15

Wypowiedzi tego zakonnika są mitem. Jeśli osoba duchowna mówi takie rzeczy to nie dziwię się, że ludzie odwracają sie od kościoła.Panie zakonniku jest Pan opętany przez szatana.Pana rolą nie jest mieszanie się do polityki. Pan Bóg lubi ciszę a szatan goni za chałasem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.