Facebook Google+ Twitter

300 Chińczyków przyjechało do Jaworzna. Chcą podbić europejski rynek

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert i He Meihua prezydent chińskiego Yiwu podpisali umowę o współpracy między miastami. - Przede wszystkim chcemy, by przez Jaworzno nasze produkty z Yiwu trafiły na rynek Polski i Europy – mówi He Meihua. Do miasta już przybyło 300 obywateli Chin.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert podpisał umowę o partnerstwie z prezydentem chińskiego miasta Yiwu - He Meihua / Fot. Marcin Miłek / UM JaworznoPodpisana w czwartek (29.08) umowa o partnerstwie pomiędzy Jaworznem a Yiwu jest efektem chińskich inwestycji w polskim mieście. W 2010 roku na terenie Jaworzna Chińczycy otworzyli Chińskie Centrum Handlu Hurtowego, które ma stać się największym tego typu obiektem w południowej Polsce. W wyniku tej inwestycji do Jaworzna przybyło ponad 300 obywateli Chin.

- Te pierwsze kontakty między naszymi miastami nastąpiły właśnie przez chińskie centrum. To dzięki niemu nawiązaliśmy kontakt z urzędem miasta w Jaworznie i liczymy, że dzięki tej współpracy dalej będziemy poznawać Polskę - mówi He Mejhua, prezydent chińskiego Yiwu. Prezydent Jaworzna Paweł Silbert podpisał umowę o partnerstwie z prezydentem chińskiego miasta Yiwu - He Meihua / Fot. Marcin Miłek / UM Jaworzno

W czerwcu 2011 roku polska delegacja złożyła wizytę w Yiwu. - To bez wątpienia nie jest dziki kraj tylko dobre miejsce do robienia interesów i do promowania się. To ogromny, wciąż rozwijający się rynek. Zaproponowano nam różne formy współpracy, nie na miarę Jaworzna, ale całego województwa. Mamy kilka pomysłów, jak zdobytą na wyjeździe wiedzę spożytkować - mówił wtedy po powrocie Krzysztof Ciemniewski, Pełnomocnik ds. Rozwoju.

- Już podczas tamtej wizyty mówiłem prezydentowi, że podpiszemy tą umowę i żeby się nie martwił. I dziś słowa dotrzymuję i jesteśmy w Jaworznie - powiedział tuż przed podpisaniem umowy prezydent Yiwu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czy władze dokładnie sprawdziły, kto do ich Jaworzna zajechał ?
Chińczycy wszyscy do siebie podobni, a delegacja może być na przykład fałszywa, albo z chińskiej Triady.
Hmmmmm....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie bez konkretów. Jak będzie za rok?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.