Facebook Google+ Twitter

300 mln w tydzień sprzedaży Halo 3

Microsoft poinformował wczoraj, że w pierwszym tygodniu sprzedaży gry „Halo 3” zarobił 300 mln dolarów. Gra natychmiast stała się jednym z tegorocznych hitów i podwoiła sprzedaż konsoli Xbox 360.

 / Fot. Screen z gryPremiera ostatniej części serii „Halo” miała miejsce 25 września. Już pierwszego dnia sprzedaży Microsoft zarobił 170 mln dolarów. Wszystkie trzy części gry sprzedały się już w liczbie 20 mln egzemplarzy, a sama najnowsza gra już w ponad 5 mln kopii. Firma z Redmond od początku prac nad grą liczyła, że jej premiera znacząco pomoże w sprzedaży Xboxa, który rywalizuje na rynku z Sony Playstation 3 i Wii, produkowaną przez Nintendo.

Jak podał Microsoft, według pierwszych informacji po rozpoczęciu sprzedaży „Halo 3” tygodniowa sprzedaż Xboxa wzrosła ponad dwukrotnie. Według danych rynkowych w sierpniu Microsoft sprzedał 277 tys. Sztuk konsoli w samych USA.

Od pierwszej części serii „Halo” korporacja Billa Gatesa promowała dzięki grze możliwość grania w internecie. „Halo 3” nie jest pod tym względem wyjątkiem. Po premierze Microsoft zanotował rekordową liczbę zapisów do płatnego, internetowego serwisu – Xbox Live – dzięki któremu można korzystać z internetowych możliwości konsoli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.