Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13029 miejsce

30 lat Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim

13 czerwca 2014 roku, w piątek, w amfiteatrze w Ostrowcu Świętokrzyskim przy mocno niesprzyjającej pogodzie odbył się galowy koncert z okazji 30. rocznicy istnienia i działalności Miejskiego Centrum Kultury.

Jubileuszowy tort dla Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakTa główna w Ostrowcu Świętokrzyskim placówka zajmująca się krzewieniem i organizacją kultury w mieście słynnego przede wszystkim z tradycji hutniczych została powołana decyzją ówczesnej Miejskiej Rady Narodowej 16 lutego 1984 roku. Przez pierwsze dwa lata siedzibą Miejskiego Centrum Kultury były ciasne pomieszczenia na XI piętrze jednego z wieżowców na osiedlu Pułanki, a pracami „zespołu ludzi, fachowców, profesjonalistów, którzy zajmują się inspirowaniem i koordynacją działań kulturalnych”, jak pisał dziennik „Słowo Ludu” kierował wówczas Jerzy Maj. W 1986 roku siedzibą ostrowieckiego MCK stał się budynek byłego browaru Saskich, gdzie instytucja mieści się do dziś, choć administruje również budynkiem Zakładowego Domu Kultury, będącego onegdaj własnością Huty Ostrowiec im. Marcelego Nowotki i amfiteatrem. Pracami tej wiodącej placówki kultury kierowali na przestrzeni lat: Stanisław Korybut Daszkiewicz, Piotr Paluch, Regina Zdonek i Maria Opała. Od piętnastu lat na czele załogi Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim stoi Elżbieta Baran.Dyrektor ostrowieckiego MCK, Elżbieta Baran podczas jubileuszowego koncertu. / Fot. Krzysztof Krzak

W głównym budynku MCK mieszczą się m.in. Punkt Informacji Kulturalnej, Galeria "Uwaga Schody!", kameralna sala widowiskowa i pracownie artystyczne, zaś w przejętym w 1998 roku budynku Zakładowego Domu Kultury Huty Ostrowiec przy Alei 3 Maja działają kino „Etiuda”, Galeria Fotografii Miejskiego Centrum Kultury oraz sale prób dla orkiestry dętej i zespołów muzycznych, tanecznych oraz wokalnych, zaś w amfiteatrze w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego, głównie w sezonie letnim organizowane są plenerowe imprezy artystyczne (koncerty, widowiska, spektakle i seanse filmowe).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.