Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3122 miejsce

30 marca odbędzie się Giełda Szkół w Rudzie Śląskiej

Już w najbliższy czwartek w Rudzie Śląskiej odbędzie się kolejna Giełda Szkół, gdzie uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół średnich. W trakcie wydarzenia zostanie zaprezentowany nowy kierunek kształcenia.

 / Fot. Agnieszka Polus30 marca 2017 roku w hali sportowej MOSiR (obok Aquadromu) w Rudzie Śląskiej w dzielnicy Halemba, odbędzie się kolejna Giełda Szkół, na której rudzkie szkoły średnie przedstawią swoją ofertę edukacyjną. W tym roku szacowana frekwencja uczestników giełdy to nawet 1000 osób!

Wydarzenie rozpocznie się już o godzinie 9:00, natomiast przewidziana godzina zakończenia to 13:00. Tego dnia rudzkie szkoły ponadgimnazjalne będą miały okazję zachęcić gimnazjalistów do złożenia w czerwcu dokumentów rekrutacyjnych do placówki, która ich zainteresuje.

Jak co roku, oferta dydaktyczna szkół będzie zróżnicowana. Udział w wydarzeniu wezmą zarówno licea ogólnokształcące, jak i szkoły zawodowe oraz lokalne technika. W tym roku na giełdzie będzie promowany nowy kierunek kształcenia technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej, który zostanie uruchomiony od września w Technikum nr 3 w Rudzie Śląskiej. Szkoła z tej okazji postanowiła zaprosić do współpracy przy tworzeniu tego kierunku lokalnego operatora telewizji cyfrowej, firmę Elsat i dostawcę Internetu, firmę Sileman. Na tegorocznej giełdzie stoisko technikum będzie wspierane przez powyższe firmy w formie wyposażenia w komputer, na którym zostaną zaprezentowane m.in. systemy projektowe, systemy nadzoru sieci itd., ściśle związane z kierunkiem technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej.

Kierunek ten jest odpowiedzią na postulaty firm telekomunikacyjnych, w których tacy fachowcy są bardzo potrzebni. Z pomysłem powstania tego kierunku wyszła Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Zawód technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej oficjalnie obowiązuje w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego od dnia 1 czerwca 2016 r. Został wprowadzony Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zmieniając rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (Dz. U. poz. 841). Założeniem edukacji w ramach tego kierunku jest przygotowanie uczniów do przyszłego podjęcia pracy u operatorów telewizji cyfrowych i dostawców Internetu.

Współpraca Technikum nr 3 z powyższymi spółkami, obejmuje również organizację wykładów branżowych dla przyszłych techników szerokopasmowej komunikacji elektronicznej. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w wycieczkach dydaktycznych, warsztatach i konferencjach tematycznych. W późniejszym okresie kształcenia uczniowie będą odbywać praktyki i staże zawodowe w wybranej przez siebie firmie: Elsat lub Sileman.

- Bardzo cieszymy się z powodu otworzenia się nowego kierunku kształcenia dla uczniów technikum. Już teraz możemy powiedzieć, że zawód technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej jest dziś pożądany na rynku pracy, czego sami jesteśmy przykładem. Zależy nam na zatrudnieniu fachowców z zakresu zarówno administracji sieci, jak i montażystów i konserwatorów urządzeń wchodzących w skład telewizji satelitarnej, naziemnej i sieci kablowej – mówi Kamila Sołdrowska, kierownik Działu Marketingu i PR firmy Sileman.

Absolwent kierunku powinien zostać kompleksowo przygotowany do montowania, użytkowania, naprawy oraz konserwowania urządzeń telewizji naziemnej i sieci kablowej oraz uruchamiania terminali, a także przyłączy abonenckich tych telewizji. Będzie on również przygotowany do administracji sieci wchodzących w skład systemów odbiorczych telewizji naziemnej i sieci kablowych.

Już 30 marca w godzinach 9:00-13:00 na Giełdzie Szkół w hali sportowej MOSiR (Halemba), zainteresowani uczniowie oraz rodzice będą mogli poznać szczegóły dotyczące efektów kształcenia i perspektyw zawodowych po ukończeniu kierunku technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej. Na miejscu będą dostępni przedstawiciele firm i uczniowie oraz nauczyciele, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące powyższego kierunku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.