Facebook Google+ Twitter

30 marca pojawi się nowy album Dżemu

W zeszłym roku zespół Dżem obchodził swoje 30 urodziny. W październiku ubiegłego roku muzycy zagrali jubileuszowy, ponad 4-godzinny koncert w katowickim Spodku. Zapisany zajmuje 3 DVD i 4 CD. To rekord nie tylko w skali Polski…

Beno Otręba / Fot. Wikipedia Commons"Gratka zarówno dla tych, którzy w Spodku byli, jak i dla tych, którzy dostać się do niego nie mogli" - przeczytamy o kolekcji na stronie fan clubu Dżemu. O planowanym wydawnictwie "30 Urodziny", zespół poinformował niedawno na swojej oficjalnej stronie. To już dziesiąty koncertowy album tyskiej grupy.

3 października 2009 roku Dżem hucznie świętował swoje 30-lecie. Fani grupy szczelnie wypełnili katowicki Spodek do ostatniego miejsca. Koncert podzielony był na 3 części: akustyczną, orkiestrową i elektryczną. Na ponad 4-godzinny koncert składało się wykonanie przeszło 30 kawałków! M.in. były to: "Mała aleja róż", "Detox", "Modlitwa", "Lunatycy", "List do M", "Dzikość mego serca", "Malowany ptak", "Najemnik I i II", "Skazany na bluesa" oraz "Victoria". Zagrali rzeczy zarówno stare, jak i nowe. W oryginalnej, jak i odmienionej aranżacji. Oprócz aktualnego wokalisty grupy, Maćka Balcara, usłyszeliśmy także jego poprzednika Jacka Dewódzkiego i Sebastiana Riedla, syna Ryśka.

Na tym filmie, wszyscy trzej wokaliści (Balcar, Dewódzki i S. Riedel) wykonują utwór "Whisky".

Oprócz tego w internecie możemy obejrzeć i posłuchać: "Sen o Victorii", "Lunatycy", "List do M.", "Do kołyski", "Autsajder" czy zaskakującą wersję "Małej Alei Róż".

Oprócz wydania koncertówki "30 Urodziny", zespół pracuje nad nową płytą. Na koncertach pojawia się już 5 nowych kawałków: "Jesteś nie dla mnie", "Żyj mały żyj", "Zawsze do przodu", "Ani dużo ani mało", "Strach". Trzecią produkcją Dżemu w tym roku ma być album z archiwalnymi nagraniami Ryśka Riedla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Czekamy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.03.2010 16:07

Czekamy wszyscy na ten box z niecierpliwością a czekać musieliśmy bardzo długo. Zżera mnie jednak ciekawość co też będzie na tych płytach z archiwalnym zapisem koncertów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też czekam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Inko, pierwszy kardynalny błąd poprawiłem, z drugim nie do końca się zgadzam, ale dziękuję za uwagi :) Kawałek to synonim piosenki, utworu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no to czekam z niecierpliwością

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.03.2010 23:02

Tomku, nie chcę ale muszę :)
Wokalista Dżemu nazywa się Maciej BALCAR a nie Balcarczyk , napisałeś w newsie cyt. "...wykonanie przeszło 30 kawałków"
Z kawałków jabłek może się składać szarlotka a koncert składa się utworów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.