Facebook Google+ Twitter

30 milionów funtów niewykorzystanych środków na kartach Oyster

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-28 21:30

Prawie 30 milionów funtów pozostaje niewykorzystanych na kartach Oyster - elektronicznych biletach londyńskiej komunikacji miejskiej.

 / Fot. Transport for London 2005Pieniądze pozostają na skradzionych, zniszczonych, zgubionych lub po prostu pozostawionych przez turystów kartach.

Od kwietnia 2009 roku do poprzedniego miesiąca nieaktywnych było 16,5 miliona 'Oysterek', na których średnio pozostawione jest 1,80 funta.

Tylko w ubiegłym roku, 31 000 kart zostało wydanych i doładowanych, ale nigdy nie użytych mimo, że ich wartość wynosi 246,000 funtów.

"Karty Oyster w systemie Pay-as-you-go nie wygasają. Klienci mogą powrócić do swoich kart i ich pełnych doładowań w każdej chwili" - poinformował Transport for London.

I dodał: "Dochody uzyskane z opłat, w tym z biletów Oyster, służą do utrzymania i modernizacji sieci komunikacji miejskiej w Londynie".

Jeśli karta została zgubiona lub skradziona można ubiegać się o refundację, ale tyko, gdy zarejestrowano ją w Transport for London (Zarejestruj!).

Dyrektor zarządzający Smartcard Group David Everett nie jest zaskoczony tym, że na elektronicznych biletach pozostaje niewykorzystane 29,85 milionów funtów. Według niego, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z posiadania niewykorzystanych środków.

Autor: Krzysztof Sygut
Pierwsza publikacja: elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.