30 punktów Nieporęckiego to za mało. Kolejna porażka Polonii.

Daniel Nieporęcki w meczu z Treflem II Sopot, sezon 2013/14
Daniel Nieporęcki w meczu z Treflem II Sopot, sezon 2013/14 Polonia.waw.pl
Zgodnie z przewidywaniami, zespół MKS Polonia Warszawa odniósł porażkę w meczu z AZS UMCS Lublin. Choć gra zmierzających do III ligi "Czarnych Koszul" nie zasługuje na pozytywne opinie, wyróżnić trzeba postawę Daniela Nieporęckiego.

22-letni polonista zdobył aż 30 punktów. To najlepszy wynik Nieporęckiego w historii jego występów w rozgrywkach seniorskich. Wcześniej jego indywidualny rekord punktowy wynosił 29 punktów. Takim dorobkiem popisał się dwukrotnie – 9 lutego 2013 r. podczas meczu III ligi Polonii z GLKS Nadarzyn oraz niemal równo rok później - 8 lutego 2014 r. w spotkaniu z Muszkieterami Nowa Sól, rozgrywanym już II lidze.

Za sprawą znakomitej dyspozycji jasnowłosego niskiego skrzydłowego, po pierwszych dwudziestu minutach Polonia niespodziewanie prowadziła z wiceliderem II ligi. W drugiej połowie goście z Lublina zaprezentowali jednak pełnię swoich możliwości ofensywnych, a zarazem postawili na agresywną obronę. Za sprawą szczelnej defensywy, koszykarze „Czarnych Koszul” w drugiej połowie spotkania zdobyli zaledwie 14 punktów, a AZS UMCS w całym meczu zwyciężyli różnicą 18. punktów. To już piąta porażka „Czarnych Koszul” z rzędu.

Szkoda, że na Konwiktorskiej nie ma warunków pozwalających na wykorzystanie w pełni talentu Nieporęckiego. Co niewątpliwie byłoby korzystne zarówno dla zawodnika, jak i klubu. Niestety, Polonia niechybnie zmierza ku spadkowi do najniższej klasy rozgrywkowej, a co gorsza, nie zanosi się, by sytuacja organizacyjna i sportowa klubu uległa poprawie. Tragizmu sytuacji jednego z najbardziej zasłużonych dla polskiego basketu klub, dopełnia znikome zainteresowanie – mecz oglądało zaledwie 40 osób. Jeśli na Polonii nie nastąpią zmiany, „Czarne Koszule” zapewne podzielą los AZS AWF czy Skry. Zasłużonych warszawskich klubów, po których występach w seniorskiej koszykówce pozostały jedynie wspomnienia.

MKS Polonia Warszawa - domlublin.pl AZS UMCS Lublin 55-73 (21-17, 20-19, 6-22, 8-15)
Punkty dla Polonii: Rafał Piesio (7 punktów), Kamil Doliński (0), Filip Drewniak (1), Piotr Łukasz Aderek (6), Bogdan Izrailewski (0), Jan Szymański (0), Grzegorz Wilk (0), Artur Skowroński (2), Daniel Olszewski (6), Patryk Kędel (0), Daniel Nieporęcki (30), Filip Kober (3)

Punkty dla AZS UMCS: Kamil Krzeszowski (3), Bartłomiej Karolak (18), Mateusz Wiśniewski (19), Łukasz Beczek (0), Marcin Kowalczuk (5), Przemysław Tradecki (8), Piotr Jagoda (4), Michał Marciniak (5), Jakub Stefaniuk (0), Tomasz Gałan (11)