Facebook Google+ Twitter

30 pytań PiS do rządu

Główna opozycyjna partia zadaje gabinetowi Donalda Tuska 30 pytań dotyczących przyszłorocznego budżetu.

Beata Szydło na konferencji prasowej stanowczo prezentowała poszczególne pytania / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/Beata_Szyd%C5%82o.jpgDzisiaj na godzinę 15 przewidziano posiedzenie Rady Ministrów, która ma zająć się projektem przyszłorocznego budżetu. PiS jednak uprzedza PO, organizując konferencję prasową, na której politycy prezentują 30 pytań skierowanych do rządu. "Chcemy zapytać premiera o to, co naszym zdaniem jest najistotniejsze" - podkreśla Beata Szydło dla TVN24.

Posłanka pyta m.in. o skutki podwyżki podatku VAT i wpływ wzrostu cen na konsumpcję obywateli oraz chce otrzymać odpowiedź na pytanie co rząd zrobił, aby pozostawić zerową stawkę VAT-u na książki.

PiS nie odpuszcza rządowi także kwestii związanych z prywatyzacją. Prosimy o przedstawienie listy spółek, które mają być prywatyzowane, etapy prywatyzacji, kondycji finansowej tych spółek. Czy zaplanowana kwota (na prywatyzację) w budżecie na 2011 rok jest realna czy jest tylko zapisem? – pyta dalej Szydło.

Zostaje poruszana także sprawa powodzi. Pojawiają się pytania o sposób w jaki rząd chce pomoc powodzianom, o kwotę przeznaczoną na usuwanie szkód oraz czy w przyszłorocznym budżecie znajdują się środki na ewentualne przyszłoroczne powodzie.

Rada Ministrów zbierze się na posiedzeniu dzisiaj o godzinie 15. Wcześniej jednak premier Donald Tusk spotka się z poszczególnymi ministrami.

W opublikowanych w połowie lipca założeniach ustawy budżetowej na 2011 rok przyjęto, że PKB wzrośnie o 3,5%, inflacja wyniesie 2,3%, a bezrobocie w końcówce 2011 roku nie przekroczy 10%. Zakłada się także wzrost przeciętnego wynagrodzenia o 1,4 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 12.09.2011 18:49

babciu Jadwigo - DLACZEGO MASZ TAKIE WIELKIE OCZY?
babciu Jadwigo - DLACZEGO MASZ TAKIE WIELKIE USZY?
babciu Jadwigo - DLACZEGO MASZ TAKIE WIELKIE ZĘBY?

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
  • aaa
  • 12.09.2011 18:46

babcia jadwiga znowu rozrabia.
ciekawe jak długo jeszcze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beata Szydło:
W Sejmie nowa wiceprezes PiS ma opinię pracowitej. Z wykształcenia jest etnografem, ale skończyła studia podyplomowe m.in. z zarządzania kulturą.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,8176187,Niespodzianka_prezesa___Beata_Szydlo_nowa_wiceszefowa.html#ixzz0yX7Ny4M6

Właśnie potrzebna jest całościowa analiza kultur ludowych, ze szczególnym uwzględnieniem Dziadów a'la Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.09.2010 18:53

Pani Szydło już wie, czy nie wie, jak wyższy VAT wpłynie na konsumpcję? Jeśli wie, to dlaczego pyta? Jeśli nie wie, to na jakiej podstawie twierdzi, że wpłynie on ujemnie na poziom życia obywateli?
Pytania z rodzaju członków związkowych organizacji zakładowych do dyrektora przedsiębiorstwa państwowego. Miejscem do zadawania pytań rządowi jest sala sejmowa, a nie portal internetowy. Chyba, że pani szydło jest zawodową dziennikarką i zajmuje się problematyką polityczno-społeczną. Wyrazy uznania za zaangażowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.