Facebook Google+ Twitter

30. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-06 14:54

Z okazji 30. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża biskupi przypominają jego pontyfikat w liście do wiernych. Zostanie on odczytany w parafiach w najbliższą niedzielę.

Wybór polskiego kardynała na papieża w czasach komunizmu, jak zauważają biskupi, był pojawieniem się na nowo nadziei na wolność. Autorzy listu podkreślają, że Jan Paweł II docierał z orędziem Ewangelii do najodleglejszych zakątków świata. Piszą też o wielkim wkładzie Papieża w zmiany społeczno-polityczne w krajach komunistycznych. Wyrażają pewność, że wolność, którą cieszy się teraz Polska, jest zasługą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

W trzydziestą rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża biskupi zachęcają też wiernych do refleksji nad byciem chrześcijaninem we współczesnym świecie. Podkreślają, że w Polsce nadal istnieje rozległy obszar biedy materialnej. Wskazują również na ubóstwo duchowe, czego wyrazem są „rozbite rodziny, skrzywdzone dzieci, zagubione, samotne osoby".

Kończąc słowo do wiernych, biskupi zachęcają, by trzydziesta rocznica wyboru Jana Pawła II skłoniła każdego do refleksji nad swoim życiem i wiarą. List został podpisany przez kardynałów, arcybiskupów i biskupów, zebranych na posiedzeniu Rady Stałej i Biskupów Diecezjalnych Konferencji Episkopatu Polski 25 sierpnia na Jasnej Górze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.