Facebook Google+ Twitter

30 tys. odbiorców bez prądu. Najgorzej jest w Małopolsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-19 11:19

Prawie 30 tysięcy odbiorców w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i na Śląsku pozostaje bez prądu - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Najtrudniejsza sytuacja jest w Małopolsce, gdzie według ostatnich danych bez energii elektrycznej musi radzić sobie ponad 21 tysięcy odbiorców.

W województwie małopolskim najgorzej jest w powiecie olkuskim, ale prądu nie ma też w miejscowościach położonych tuż pod Krakowem, jak w oddalonych od niego o 15 kilometrów Cianowicach.

W porównaniu z wieczorem sytuacja poprawiła się w województwie śląskim. Tam bez prądu pozostaje 5,5 tysiąca odbiorców. Najwięcej poszkodowanych jest w powiatach będzińskim, myszkowskim i zawierciańskim. Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk nie ogłosił stanu klęski żywiołowej. Specjaliści szacują, że do ostatnich gospodarstw prąd powróci dopiero w piątek lub sobotę.

W województwie lubelskim na pomoc energetyków czeka jeszcze około tysiąca osób. Prądu nie ma około 600 odbiorców z okolic Tomaszowa Lubelskiego.

W województwie świętokrzyskim prądu sytuacja normalizuje się. Bez prądu jest jeszcze około 600 gospodarstw domowych. Dotyczy to głównie okolic Jędrzejowa i Klemencic, a także w okolicach Skarżyska-Kamiennej i Buska Zdroju. Jeśli nie pogorszy się pogoda - ekipy naprawcze powinny uporać się ze wszystkimi awariami w tym województwie jeszcze we wtorek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.