Facebook Google+ Twitter

30 zł zatrzyma emigrujących Polaków?

Emigrujący z Polski specjaliści to od pewnego czasu prawdziwa zmora i nie lada wyzwanie dla polskiego rządu. Niskie zarobki to z kolei powód zmuszający Polaków do ucieczki za granicę. Nasz rząd znalazł złoty środek!

Coraz więcej Polaków ucieka za granicę w poszukiwaniu pracy. Tracimy już nie tylko osoby chętne do pracy fizycznej, ale równiez bardzo zdolnych specjalistów. Sytuacja jest niepokojąca, bo zjawisko to narasta. Nasz rząd postanowił przeciwdziałać fali emigracji naszych rodaków w poszukiwaniu godziwych warunków pracy.

Bez entuzjazmu

Genialny i jakże ambitny pomysł ma zamiar przedstawić minister pracy, Pani Anna Kalata. Propozycją Pani minister ma być wzrost płacy minimalnej o ponad... 30 zł! Od 1 stycznia 2007 roku miałaby ona wynosić 930 zł brutto. Wiadomośc ta, niestety, nie została przyjeta entuzjastycznie ani przez Polaków w kraju, ani tym bardziej przez tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyjechali za granicę.

30 zł podwyżki nie jest dobrą przynętą, ma nią być sygnał, iż będą następowały zmiany, mające na celu polepszenie warunków pracy w Polsce. Nie można tego uczynić inaczej, jak drobnymi zmianami. Tak więc wzrost płacy minimalnej to dopiero poczatek zmian, jakie rząd chce "zafundować" nam, ciężko pracującym ludziom. Faktem jest, że płacę minimalną otrzymuje ok. 4,3 proc.ogółu zatrudnionych w Polsce (wg. badań przeprowadzonych przez firmę Eurostat), co zatem ma byc pokusą dla pozostałych 95,7 proc. oraz dla tych, którzy pracy znaleźć nie mogą?

Czy tylko kasa?

Pytanie, czy rzeczywiście pomysł zostanie wprowadzony w życie? Podwyżka płacy minimalnej musi być zakaceptowana przez Komisję Trójstronną, czyli związki zawodowe, pracodawców oraz rząd, a jak wiadomo, osiągnięcie kompromisu między tymi stronami może być trudne.

Pozostaje jeszcze kwestia, czy 30 zł podwyżki to rzeczywiście zapowiedź zmian, na które czekają Polacy? Bo czy tylko zarobki są powodem wyjazdu Polaków za granicę? A może po prostu chcemy żyć w praworządnym kraju, społeczeństwie, gdzie równość, tolerancja i demokracja to przestrzegane wartości, a nie puste hasła? Może od tego obecny rząd powinien rozpocząć poszukiwania sposobu na zatrzymanie "uciekających" Polaków?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

30,50 itp. na pewno nie...nie sadze,ze obiecywany cud spowoduje chęć powrotu... moze jako emeryta,ale czy pewne?!Raczej urlopowicza odwiedzającego rodzine i pielesze,wspomnienia.Artykuł nadal aktualny i ciekawy,dlatego plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

tylko zwykli ludzie nie zarabiaja. kasierke w markecie poza warszawa zarabia 600 zł tak samo jak procownik restauracji na zapleczu

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wolne zarty za 30 zł mam sidzieć w kraju gdzie nie ma zadnej przyszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierzę że jedną z przyczyn tego exodus jest brak nadziei która
przedstawiona jest m.in. na stronie www.alberto.pl/polityka.php i
stąd cała zadyma gdyż brak tego oczekiwanego Boga błogosławieństwa
spowodowanego między innymi tym w/w linkiem a tylko przekleństwo.
Nie chciałbym nikogo nawracać czy uderzać w samo serce Kościoła
lecz jeśli nie wyeleminuje się przyczyny tej "zapaści" to wszystko nanic
leczenie, zgodnie z lekarskĄ maxymą: "Lepiej zapobiegać niz
leczeć". A teraz sytuacja jest gorzej niż tragiczna jako że my -
wszyscy Polacy, Polocy etc. podpadli już pod ten paragraf -
present w tym linku i niepomoże choćby i dołożyli każdemu po 10 X
więcej czyli po 300 zł i tak ludziska będą spieprzać gdzie pieprz
lub wanilia etc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

za 30 zł więcej mało kto zdecyduje sie pozostać w kraju... Za granicą można zarobić dużo więcej, nawet jeśli jest to ciężka, fizyczna praca. Zdolni absolwenci uczelni wyższych z powodzeniem będą mogli lepiej rozwijać swoje pasje na zachodzie i w dużo lepszych warunkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak tak dalej pójdzie to w Polsce zostanie tylko rząd a reszta Polaków wyjedzie zagranicę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzięki Ewo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.07.2006 12:06

nieudolny rzad nioe ma pojecia co robic w danej sytuacji.Najlepiej gdyby sie wzorowal na decyzjach rzadow panstw najbogatszych ktorzy jusz maja doswiadczenia co robic.Napewno za 30 zlotych nie wroce do polski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drobna korekta :) " ...nie jest dobrą przynentą" - "ę" lepiej wygląda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest śmiechu warte te 30 zł niech posłowie dołożą sobie do diet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.