Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12866 miejsce

30-lecie pracy artystycznej Muńka Staszczyka w Częstochowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-02 17:06

W niedzielę 6 maja na placu Biegańskiego w Częstochowie odbędzie się impreza z okazji 30-lecia pracy artystycznej Muńka Staszczyka.

 / Fot. materiały prasoweJuż 6 maja na Placu Biegańskiego odbędzie się koncert "Częstochowa gra Muńka". Ideą koncertu jest uhonorowanie twórczości Muńka Staszczyka z okazji 30-letniej obecności na scenie.

Właśnie trzy dekady temu Zygmunt Staszczyk zadebiutował artystycznie w częstochowskim IV Liceum Ogólnokształcącym. Dzięki talentowi w opisywaniu rzeczywistości, szczerości oraz konsekwencji Muniek stał się ikoną popkultury i jednym z najpopularniejszych wokalistów w kraju.

Koncert „Częstochowa gra Muńka” to prawdopodobnie jedyna okazja, aby usłyszeć piosenki Muńka Staszczyka i zespołu T. Love w różnorodnych barwach, zaśpiewane przez jakże różne osobowości polskiego rynku muzycznego.
Wspólnie z Muńkiem wystąpią: Staszek Sojka, Kasia Kowalska, Krzysztof „Grabaż” Grabowski (Strachy na Lachy), Robert Gawliński (Wilki), Marek Piekarczyk (TSA), Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Ziut Gralak, Tytus (Acid Drinkers), Tomasz „Olej” Olejnik (Proletaryat), Janusz Yanina Iwański, Martyna Jakubowicz, Wojciech „Brodi” Turbiarz (Habakuk), Jacek Pałucha, Piotr Machalica, Shamboo, Menhor i Piotr Dziker Chrząstek.

Zapraszam wszystkich ziomów z miasta świętej wieży na imprezę pod nazwą "Częstochowa gra Muńka". Jest mi bardzo miło, iż tak wielu wspaniałych artystów, z różnych muzycznych obszarów, zdecydowało się uświetnić swoją obecnością ten koncert, sumujący moją 30-tkę artystyczną. To prawdziwy zaszczyt wystąpić, wraz z nimi, w rodzinnym mieście, na Placu Biegańskiego, przed tak bliską mi publiką... Życzę wszystkim mega pozytywnej wibracji i zabawy na tym niepowtarzalnym koncercie... Przyjaciołom ze sceny, oraz fanom, dziękuję za wsparcie i dobre słowo. Wielki ukłon dla Krzyśka Niedźwieckiego - mojego kolegi, który jest pomysłodawcą tej imprezy, oraz dla wszystkich artystów i ludzi dobrej woli, którzy znajdą się na scenie, jak i pod nią, w niedzielę 6-ego maja, na Bieganie. Pozdro! Szczerze i ze wzruszeniem - wielkie dzięki za zorganizowanie tej fety dla mnie i mojego zespołu! - Muniek Staszczyk.

 / Fot. Marcin ŻurawiczWystępującym na scenie gwiazdom towarzyszyć będzie Orkiestra Na Bruku, w skład której wchodzą pochodzący z Częstochowy, doświadczeni muzycy m.in. Krzysztof Niedźwiecki, Darek Bafeltowski, Jacek Fedkowicz, Przemek Pacan, Tomasz Kasiukiewicz, Łukasz Kluczniak, Radek Wocial, Julia Wasiljew oraz Kalina Brzozowska i Adam Celiński.

Częstochowa Gra Muńka:


Godz. 20.00-23.00, Plac Biegańskiego.
Koncert poprowadzą Marcin Król i Wojtek Kowalski.
Organizatorami koncertu są Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy oraz Częstochowska Organizacja Turystyczna.

Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie był tylko jest bo żyje. Urodził się w Częstochowie i jak tutaj jest to nie gwiazdorzy. Uważam, że bardzo dobrze, że robią taką imprezę. Niestety nie wszystkim się dogodzi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karzeł
  • Karzeł
  • 02.05.2012 21:38

Jeśli był ikoną popkultury to bardzo krótko.Szybko stał się celebrytą zgrywającym twardziela z Pragi.W rzeczywistości to chytrus, szczwana sztuka i ciułacz który wszystko ma skalkulowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.