Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2729 miejsce

31 lipca ruszyła 3. edycja ArtParku

O godzinie 19 w Parku Rydza-Śmigłego w Warszawie rozpoczęło się oficjalne otwarcie wydarzenia kulturalnego ArtPark 2009.

Marcin Rzońca, burmistrz dzielnicy Śródmieście / Fot. Weronika TrzeciakArtPark to spotkanie z teatrem, kabaretem, filmem, tańcem, muzyką i literaturą. Przez miesiąc będzie można uczestniczyć w koncertach, recitalach, spektaklach, pokazach filmowych i zabawach tanecznych w plenerze w centrum Warszawy. W programie znajdzie się coś dla każdego, niezależnie od wieku. Wydarzenia artystyczne rozpoczynać się będą o godz. 19, Poranki Familijne o 11, a Kino Letnie o 21.15. Impreza potrwa do 30 sierpnia.

Na wczorajszą inaugurację przybyli: Marcin Rzońca, burmistrz dzielnicy Śródmieście oraz organizatorzy ArtParku z Domu Kultury Śródmieście. Wszystkie miejsca siedzące zostały zapełnione.

- Chcielibyśmy, by bawili się Państwo codziennie (oprócz wtorków) w tym parku. Oczywiście we wtorki mogą Państwo przyjść, posiedzieć wśród zieleni. Chcemy, by ArtPark był najfajniejszym programem artystycznym - powiedział Marcin Rzońca, burmistrz dzielnicy Śródmieście.

- Przygotowany został również program dla dzieci - m.in. warsztaty iluzjonistyczne "Czary Mary - w krainie Harry'ego Pottera". Mam nadzieję, że czary mary będzie coraz więcej. Chcemy, by było to miejsce spotkać ludzi w różnym wieku. Od 5 do 105 lat. Będzie rock, kabaret, teatr poważny i mniej poważny, opery - zapowiedzieli organizatorzy ArtParku. Wymyślono również okrzyk: "DKŚ Warszawa - kultura, zabawa".

Po części oficjalnej zaczęło przedstawienie "Czarna Mańka Królowa Przedmieścia" teatru Scena Lubelska 30/32. Po zakończeniu odbyła się potańcówka, do której przygrywała kapela "Czarne Motyle".Plakat / Fot. Organizator

- Nasz teatr postanowił pokazać i trochę przerobić to, jak Warszawa wyglądała kiedyś, przed wojną. Zbieraliśmy różne opowieści z tego okresu - zapowiedział spektakl jeden z aktorów.

ArtPark 2009
31 lipca - 30 sierpnia
codziennie (oprócz wtorków) od 11, 19 lub 21.15
Park im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza
ul. Rozbrat 1
wstęp wolny

Szczegółowy program znajduje się na stronie Domu Kultury Śródmieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.