Facebook Google+ Twitter

31. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę online i przez GPS

Archidiecezja Lubelska nie po raz pierwszy już zaskakuje swoich wiernych innowacyjnością i otwartością na nowinki technologiczne.

Przeprowadzony zostanie przekaz online z ropoczęcia pielgrzymki / Fot. ks. Mirosław ŁadniakTo właśnie z Lublina popłynęły internetem do użytkowników telefonów komórkowych pierwsze transmisje Mszy świętych. Cieszące się olbrzymim zainteresowaniem transmisje internetowe mszy z Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie są oglądane regularnie w ponad 116 krajach świata zarówno w komputerach jak i w telefonach komórkowych, tak w domach jak i samochodach.

Zobaczymy pielgrzymów na szosie / Fot. ks. Mirosław ŁadniakPrzewodnik Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, ks. Mirosław Ładniak, korzystając ze zdobyczy technicznych i technologicznych oraz doświadczeń proboszcza Parafii Dobrego Pasterza, ks. Floriana Grucy w dziedzinie religijnych przekazów online, umożliwi każdemu zainteresowanemu pielgrzymką wzięcie w niej wirtualnego udziału.

U celu / Fot. ks. Mirosław ŁadniakIstniejąca już wcześniej możliwość śledzenia całej trasy na monitorze komputera za pomocą lokalizacji GPS poszerzona zostanie w tym roku o multimedialny przekaz z drogi, głoszonych konferencji oraz Mszy św. i apeli pielgrzymkowych. Będzie to pierwszy na taką skalę internetowy mobilny przekaz multimedialny w naszym kraju i w Unii Europejskiej.

Transmisja online z Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki będzie realizowana na żywo 24 h za pomocą zasilanego bateriami słonecznymi telefonu komórkowego z zaimplementowanymi usługami pakietowej radiowej transmisji danych 2,5/3G, nawigacją GPS i wbudowaną kamerą wysokiej rozdzielczości. Specjalną, odporną na warunki atmosferyczne obudowę dla telefonu komórkowego, którym realizowana będzie transmisja, wykonuje pan Kazimierz Zdunek, „złota rączka” Lubelskiej Archidiecezji.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.07.2009 11:47

Ciekawe i zadziwiające jak Kościół idzie z biegiem czau zarazem korzystają na tym wierni , którzy nie mogę iść na pielgrzymkę. Jestem za taka inicjatywą. Kolega Wiesław chyba nie chce aby Kościół mógł iść z myślą techniczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra zabawa ha ha, następnym pomysłem będzie organizowanie wyścigu pielgrzymek i rankingi uczestników!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.