Facebook Google+ Twitter

31 maja - dzień bez tytoniu

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu, ustanowiony w 1987 roku przez Światową Organizację Zdrowia.

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwracała szczególną uwagę na palenie tytoniu przez Kobiety. Tegoroczne obchody były pod hasłem "Płeć a tytoń". Miało to zwrócić uwagę na problem palących kobiet oraz marketingowych działań skierowanych właśnie do nich.

Przesłaniem obchodów jest zwalczenie palenia tytoniu wśród kobiet jako ważna część zwalczania palenia również przez mężczyzn i młodych ludzi. Hasło tegorocznej kampanii miało zwrócić uwagę na bardzo szkodliwe efekty marketingu tytoniowego, ale przede wszystkim ma zwrócić uwagę na potrzebę zakazywania reklam oraz promocji dotyczących palenia papierosów.

Ogólnym celem kampanii jest dostarczenie ludziom szczegółowych informacji w zakresie rzuceniu palenia tytoniu oraz ochrony przed paleniem. W całej Polce odbywały się przeróżne happeningi dotyczące tego właśnie wydarzenia.

Pomysł na Dzień Bez Tytoniu narodził się w latach 70. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce od 17 lat towarzyszy mu również idea rzucania palenia, którą została zorganizowana przez Fundację Promocja Zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.