Facebook Google+ Twitter

31. Warszawski Festiwal Filmowy rozpocznie się 9 października

W piątek 9 października rozpocznie się 31. Warszawski Festiwal Filmowy. Potrwa on przez najbliższe dziesięć dni do niedzieli 18 października. Pierwszego dnia w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy zobaczymy łącznie 35 filmów.

 / Fot. WFF LogoProjekcją, która rozpocznie 31. edycję Warszawskiego Festiwalu Filmowego będzie film "Yallah Underground" w reżyserii Farida Eslama, biorący udział w Konkursie Filmów Dokumentalnych,. Pierwszy seans odbędzie się w Kinotece w sali 1 o 9:30.

Pokazy w Multikinie Złote Tarasy w sali nr 2 o godzinie 11:00 rozpocznie bułgarski dramat Ventsislava Vasileva „Śnieg”, biorący udział w Konkursie Międzynarodowym.

Poniżej prezentujemy sześć filmów z trzech konkursowych i trzech pozakonkursowych sekcji, których nie można przegapić pierwszego dnia Festiwalu.

Konkurs Międzynarodowy:
Mojra / Moira, reż. Levan Tutberidze (Gruzja 2015), 95 min. Bracia rybacy zamierzają zarabiać na życie łowiąc ryby. Nadają swojej łodzi rybackiej nazwę Moira - bogini losu. Ale los jest często ślepy i bezlitosny...
MULTIKINO 2 - 13:30

Konkurs 1-2:
Podróż do Banat / Banat / Banat (Il viaggio), reż. Adriano Valerio (Włochy, Rumunia, Bulgaria, Macedonia 2015), 82 min. Ivo jest Włochem, który w poszukiwaniu pracy wyjeżdża do Rumunii. Emigracyjne love story oparte na prawdziwej historii.
MULTIKINO 3 - 14:00

Konkurs Filmów Dokumentalnych:
Królowie nieistniejącego miasta / Kings of Nowhere / Los reyes del pueblo que no existe, reż. Betzabé García (Meksyk 2015), 83 min. Zachwycający wizualnie, poetycki obraz zalanego przy budowie tamy miasta San Marcos, w którym mieszkają tylko trzy rodziny.
KINOTEKA 1 - 18:30. Po pokazie Q&A z reżyserką Betzabé Garcíą.

Konkurs Wolny Duch:
Koza, reż. Ivan Ostrochovsky (Słowacja, Czechy 2015), 75 min. Melancholijny i zabawny zarazem film drogi. Były bokser, o przezwisku Koza, ledwo wiąże koniec końcem. Mimo, że zakończył karierę, decyduje się wrócić na ring, by zdobyć pieniądze. W roli głównej słowacki bokser wagi papierowej Peter "Koza" Baláž.
KINOTEKA 4 - 21:30. Po pokazie Q&A z Peterem "Kozą" Balážem.

Pokazy specjalne:
Słońce w zenicie / Zvizdan / The High Sun, reż. Dalibor Matanic (Chorwacja / Słowenia / Serbia 2015), 123 min.
Trzy dekady, dwa narody: serbski i chorwacki i jedna, zakazana miłość. Trzy różne pary zakochanych, przez kolejne dekady zmagają się z uprzedzeniem i nienawiścią etniczną wobec swoich wybranków.
MULTIKINO 3 - 19:00

Odkrycia:
Wieczne życie / Das Ewige Leben / Life Eternal, reż. Wolfgang Murnberger (Austria, Niemcy 2015), 120 min. Bohater kryminalnych powieści Wolfa Haasa, Simon Brenner ("Kostucha" WFF 2009), powraca, jako były już policjant do rodzinnego Grazu. Kilka dni później budzi się z kulą w głowie i zanikami pamięci. Nie mogąc liczyć na żadną pomoc, rozpoczyna prywatne śledztwo.
KINOTEKA 3 - 16:00

Serdecznie zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.