Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7522 miejsce

3,2,1.START! WYSTARTOWAŁ WYŚCIG „RED BULL CAN YOU MAKE IT?"

Adventure Time, Cebulaki oraz Space For Dream Team – tak nazywają się reprezentanci naszego kraju, którzy wyruszyli w podróż bez pieniędzy i telefonu, mając jako jedyną walutę puszki Red Bulla.

 / Fot. RBEUczestnicy „Red Bull Can You Make It?” mają do pokonania ponad tysiąckilometrową trasę. Nie liczy się jednak kolejność na mecie. Drużyny startujące w zawodach rozpoczną swoją podróż w jednym z pięciu miejsc startu (Berlin, Praga, Florencja, Barcelona, Edynburg), gdzie każda z nich dostanie 24 puszki Red Bulla. Polskie teamy wyruszają z Berlina. Muszą dotrzeć do Paryża, zaliczając po drodze co najmniej sześć z 45 możliwych checkpointów. Za dotarcie do punktów kontrolnych otrzymają kolejne puszki, a ukończenie zadań umożliwi uzyskanie dodatkowych punktów. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie ilości punktów zdobytych za wykonane zadania w różnych zakątkach Europy oraz za popularność w mediach społecznościowych. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że będą poruszać się bez pieniędzy i telefonów, jako jedyną walutę wykorzystując puszki Red Bulla.

W Polsce na drużyny biorące udział w „Red Bull Can You Make It?” czekają niepowtarzalne zadania w 3 miastach: Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. W Poznaniu checkpoint znajduje się na terenie Collegium Altum, budynku Uniwersytetu Ekonomicznego. W stolicy Wielkopolski kształcili się słynni kryptolodzy, którzy pokonali Enigmę. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie szyfru, który został specjalnie przygotowany na tę okazję.

Punkt kontrolny we Wrocławiu znajduje się w budynku Teatru Lalek. Uczestnicy będą musieli zlokalizować 5 krasnali znajdujących się na rynku. We wrocławskim Podziemnym Mieście Krasnali żyje blisko 300 skrzatów. Na temat tego, skąd te małe stworzenia znalazły się we Wrocławiu, od lat spierają się historycy i dziennikarze. Jedno jest pewne - mali i duzi mieszkańcy od zawsze żyli obok siebie w przyjaźni.

W Krakowie zadaniem uczestników będzie przyniesienie odpowiedniej ilości wody z Wisły, tak aby ugasić pragnienie specjalnie przygotowanego smoka Wawelskiego. Najstarszy zapis legendy o smoku wawelskim pochodzi z przełomu XII i XIII wieku. Jego autorem był Wincenty Kadłubek, który twierdził, że kryjówką smoka była jaskinia zwana Smoczą Jamą u podnóża wzgórza wawelskiego w Krakowie. Checkpoint znajduje się w Forum Przestrzenie.

Warto dołączyć do tej spektakularnej wyprawy, śledząc poczynania uczestników w Red Bull TV. Specjalny program relacjonujący zmagania drużyn będzie emitowany codziennie między 12 a 19 kwietnia o godzinie 21.00 Podczas tygodnia rywalizacji za wybranymi drużynami podążać będzie ekipa filmowa, a dodatkowo sami uczestnicy będą regularnie dostarczać materiały dokumentujące ich poczynania. Wszystko to zostanie zmontowane w jedną całość w postaci programu telewizyjnego. Gospodarzami serii składającej się z ośmiu 30-minutowych odcinków będą prezenter E4 i DJ Capital Radio - Roman Kemp, prezenterka E4 - Vick Hope oraz reporterka specjalizująca się w sportach ekstremalnych Hayley Edmonds.

W czasie trwania wyścigu, od 12 do 19 kwietnia, kibice będą mogli być na bieżąco z losami drużyn na stronie
http://www.redbullcanyoumakeit.com/ oraz w codziennych relacjach na http://www.redbull.tv/. Z Red Bull TV można korzystać na telewizorach, konsolach do gier, urządzeniach mobilnych i innych. Pełną listę urządzeń można znaleźć na http://www.redbull.tv/about.

Linki do dzienników podróży polskich drużyn:
· Adventure Time, link: http://www.redbullcanyoumakeit.com/pl/teams/556/
· Cebulaki, link: http://www.redbullcanyoumakeit.com/pl/teams/555/
· Space For Dream Team, link: http://www.redbullcanyoumakeit.com/pl/teams/554/

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.redbullcanyoumakeit.com
Facebook: https://www.facebook.com/events/1636547843273654/
Instagram: #canyoumakeit16
Materiały multimedialne znajdują się w bezpłatnym serwisie dla mediów Red Bull Content Pool: www.redbullcontentpool.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.