Facebook Google+ Twitter

32 procent VAT

Rząd rozpoczął właśnie długo zapowiadane reformy państwa. Generalnie chodzi o odciążenie kieszeni każdego wyborcy.

Donald Tusk Gwiazda / Fot. R. Grzeszczyk+http://www.premier.gov.pl/premier/donald_tusk/Ten, może niewielki wzrost podatku VAT (o 1 pkt. procentowy) dla prywatnej kieszeni, nie jest już bez znaczenia dla istniejących jeszcze w Polsce firm. Ich produkcja staje się tym samym mniej konkurencyjna na globalnym rynku. Według informacji prezentowanych przez premiera, ten niewielki wzrost będzie wystarczający dla stabilności budżetu.

Każdemu z nas zależy na jak największej stabilności budżetu. Najbardziej zależy na tym rządowi i klasie urzędniczej. Gdyż oni są na utrzymaniu tegoż budżetu. Wielu ludziom, widzącym dbałość rządzących i urzędujących o Polską gospodarkę, nie zależy na tym budżecie. Śmią nawet twierdzić, że ich pełna kieszeń i dobrze funkcjonujące firmy, ich prywatny dobrobyt to również dobrobyt państwa. Nie widzą związku między podnoszeniem podatków a dobrobytem obywateli i kraju. Ba, widzą związek odwrotnie proporcjonalny. Wiązanie rozwoju kraju z rozbudową i mnożeniem urzędów i urzędników, zadłużaniem państwa, brakiem racjonalnego działania w gospodarce, obciążaniem firm ukrytymi podatkami nie wydaje się właściwe.

Nasz rząd z pełną, jak zwykle, odpowiedzialnością i niepojętą, nam maluczkim, roztropnością, rozumuje inaczej. Jak zwykle zdajemy się, pełni wiary i ufności, na naszych wybrańców.

Jako jedni z bardziej aktywnych, powinniśmy rozpocząć obywatelskie działania by pomóc zatroskanemu o naszą przyszłość premierowi, ministrowi i wiceministrowi. Proponuję zbiórkę podpisów poparcia dla bardziej radykalnego wariantu reformy Państwa: proponuję wzrost podatku VAT do bezwzględnego poziomu 32 procent.

Ten poziom podatku z pewnością będzie lepszy niż skromnie, a może nawet zbyt ostrożnie proponowany poziom 23 procent.

Pomożecie?

PS Ufajmy też w mądrość prezydenta elekta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Właśnie się dowiaduję z prasy, ze wzrost podatku VAT (plany z ministerstwa finansów) wcale nie musi być ostateczny, lecz jak "suchoty, może być galopujący w czasie". To już można nazwać rozwiązaniem systemowym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Alino, jaki nakład Pani proponuje, i jaka oprawa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co tam VAT. Za to ten portret... jaki piękny... może też do konsulatów i ambasad ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisuję się pod tym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.