32. Rajd Dakar. Bardzo dobry występ Przygońskiego

Zdjęcie ilustracyjne
W rozegranym wczoraj 4. etapie, który prowadził przez piaszczyste wydmy Chile, najlepiej poradził sobie motocyklista Jakub Przygoński. Polak zakończył trudny etap na 7. miejscu.

Ze względu na późną porę ukończenia poprzedniego etapu przez wielu kierowców,
organizatorzy skrócili wczorajszy odcinek o 40 km, a uczestnicy rajdu stanęli na starcie półtorej godziny później niż pierwotnie było to zaplanowane.

Zajmujący 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Krzysztof Hołowczyc wtorkowy etap ukończył na 16. miejscu i w klasyfikacji spadł na 6. miejsce.

Pośród polskich motocyklistów najlepiej spisał się najmłodszy z nich - Jakub Przygoński, który dotarł na metę na 7. miejscu, a w klasyfikacji generalnej awansował na 21. miejsce. Pozostali Polacy wypadli słabo. Jako 26. linię mety minął Jacek Czachor, Krzysztof Jarmuż był 55., a Marek Dąbrowski zajął 61.

Jadący na quadzie Rafał Sonik dobrze radził sobie podczas wczorajszego etapu i ukończył wyścig na 10. miejscu W klasyfikacji generalnej jest już 14. pozycji.

Już dzisiaj kolejny morderczy etap. Liczący blisko 400 km odcinek z Fiambala do Copiaco. Liczymy na dobra postawę reprezentantów Polski.