Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27485 miejsce

32. Rajd Dakar. Jakub Przygoński już w pierwszej dziesiątce!

Trasę 10. etapu, prowadzącą przez górzyste tereny porośnięte gęstą roślinnością, najlepiej z polskich reprezentantów pokonali Rafał Sonik i Jakub Przygoński, zajmując odpowiednio 6. i 12. miejsce.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dakar_2006_Chicherit_BMW.jpgDzisiejszy, 10. etap, prowadził bardzo krętymi drogami. Najmniejszy błąd mógł kosztować zawodników stratę cennych minut lub nawet godzin, które były by bardzo trudne do odrobienia na ostatnich trzech etapach rajdu. W gronie startujących zabrakło Krzysztofa Hołowczyca, który musiał wycofać się z zawodów z powodu wczorajszej awarii samochodu.

Bardzo dobrze na dzisiejszym, ostatnim już pustynnym etapie tegorocznego rajdu zaprezentował się Jakub Przygoński. Zajął wysokie 12. miejsce i w klasyfikacji generalnej awansował na dziewiątą pozycję. Kapitan Orlen Teamu - Jacek Czachor - zameldował się na mecie na 22. pozycji, Marek Dąbrowski był dzisiaj 33., a Krzysztof Jarmuż dojechał do mety na 50. pozycji.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Loprais03.jpg / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dakar_2006_Floirac_Kastan_Cornuaille.jpgW kategorii qadów polski kierowca Rafał Sonik uplasował się na szóstej pozycji i w klasyfikacji generalnej kierowców jest na wysokim czwartym miejscu, tracąc do Hiszpana Juana Manuela Gonzaleza (3.) blisko trzy i pół godziny.

Kategoria samochodów. Po wczorajszej awarii tylnego napędu, Krzysztof Hołowczyc zmuszony był wycofać się z rajdu. Drugi polski kierowca - Robert Szustkowski - zajmuje odległe 41. miejsce.

Podczas jutrzejszego, 11. etapu rajdu uczestnicy przekroczą granice Chile na przełęczy Libertadores i wjadą na teren Argentyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawie napisane +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.