Facebook Google+ Twitter

32. Rajd Dakar. Polacy ze zmiennym szczęściem

W rozegranym wczoraj drugim etapie 32. Rajdu Dakar najlepiej spisał się Krzysztof Hołowczyc jadący Nissanem Navarą. Zajął 13. pozycję. Pozostali polscy kierowcy zajęli odległe miejsca.

Krzysztof Hołowczyc / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Krzysztof_Ho%C5%82owczyc.jpg&filetimestamp=20070924090605Wczoraj rozegrano drugi etap 32. Rajdu Dakar, z Cordoby do La Rioja w Argentynie.
Na trudnym technicznie etapie Polacy wypadli na miarę swoich możliwości. Trasa była bardzo śliska na skutek opadów deszczu. Do tego doszły kłopoty z zawieszeniem samochodu Hołowczyca. To wszystko miało duży wpływ na wczorajszą jazdę Polaków.

Hołowczyc, jadący z pilotem Jeanem-Marcem Fortinem (Orlen Team, Nissan) mimo kłopotów
z samochodem dotarł do mety na dobrej 13. pozycji. Aktualnie zajmuje 12. pozycję w klasyfikacji generalnej. Pozostali polscy kierowcy spisali się słabo: 79. był Sachanbiński, a 97. na metę etapu dotarł Szustkowski.

Najszybszym z motocyklistów był wczoraj był Jakub Przygoński, który ukończył etap na 20. miejscu i spadł w generalnej klasyfikacji na 12. pozycję.

Pozostali Polacy zajęli odpowiednio: 31. miejsce Jacek Czachor(22 w klasyfikacji)
Krzysztof Jarmuż był 38. (36. miejsce w rajdzie ), Marek Dąbrowski - 55. (41. w rajdzie).
Sobotni zwycięzca etapu w kategorii quadów, Rafał Sonik, który później został ukarany i przesunięty na ósme miejsce, wczoraj zmagał się cała trasę z defektami swojego quada i ostatecznie ukończył etap na 24. miejscu i i w klasyfikacji generalnej spadł na 22. miejsce.

Wśród kierowców ciężarówek Polacy: Grzegorz Baran, Rafał Marton i Paweł Zborowski) zajęli 30. miejsce i w generalce są na 26. pozycji.

http://sport.onet.pl/dakar2010.html
http://sport.tvp.pl/motorowe/rajd-dakarWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.