32. Rajd Dakar. Rafał Sonik drugi na przedostatnim etapie

Na dzisiejszym 13. etapie prowadzącym po malowniczych piaskowych wydmach Nihuili najlepiej zaprezentował się jadący na quadzie Rafał Sonik będąc bardzo blisko wygrania etapu. Ostatecznie na mecie dzisiejszego etapu zajął drugie miejsce.

Dzisiejszy 13. etap tegorocznego Rajdu prowadził z Rafael do Santa Rosa. Uczestnicy mieli do przejechania 725 km.

Najlepiej na piaszczystych wydmach radził sobie dzisiaj polski kierowca quada będąc o krok od wygrania etapu. Po bardzo ładnej walce Polak zajął ostatecznie drugie miejsce na mecie 13. etapu i w klasyfikacji generalnej utrzymał wysokie, piąte miejsce.

Motocyklista Jakub Przygoński, na przedostatnim etapie rajdu, zajął siódmą pozycję. W klasyfikacji generalnej zajmuje nadal miejsce ósme, najwyższe w historii startów polskich motocyklistów. Drugi z Polaków - Jacek Czachor ukończył dzisiejszy etap na piętnastej pozycji. Marek Dąbrowski był 21., a Krzysztof Jarmuż zajął dzisiaj 33. miejsce.

W kategorii samochodów trwa nadal zacięta walka pomiędzy liderem Hiszpanem Carlosem Sainzem, a Katarczykiem Nasserem Al Attiyah. Walka o zwycięstwo w wyścigu będzie się zapewne toczyła do ostatnich metrów rajdu. Sainz wyprzedza Al Attiyaha o niecałe trzy minuty.
Wszystko rozstrzygnie się więc na ostatnim odcinku jutrzejszego ostatniego etapu z metą w Buenos Aires. Jedyny polski kierowca pozostający w rajdzie Robert Szustkowski zajmuje 35. miejsce.

Jutrzejszy, ostatni, 14. etap rajdu rozpocznie się startem z Santa Rosa a zakończy w malowniczym argentyńskim Buenos Aires. Mam wielką nadzieję, ze polscy uczestnicy utrzymają swoje wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej rajdu. Może któremuś z nich uda się ukończyć jutrzejszy etap na podium.