32. Rajd Dakar - Rafał Sonik piąty na 8. etapie!

Po dniu przerwy kierowcy powrócili do rywalizacji na trasie 32. Rajdu Dakar. Najlepiej z polskich zawodników pojechał Rafał Sonik, który swoim quadzie ukończył niedzielny etap na 5. pozycji. Pozostali Polacy również byli wysoko.

Po regulaminowym dniu przerwy zawodnicy nie mieli łatwego zadania. 8. etap rajdu prowadził nadal przez pustynię Atakama. Na trudnych wydmowych terenach niedzielnego etapu Polscy zawodnicy radzili sobie walkiem nieźle.

Najlepszym z polskich kierowców był jedyny reprezentant naszego kraju w kategorii quadów Rafał Sonik. Na piaszczystym pustynnym terenie zajął bardzo dobre 5. miejsce. A w klasyfikacji generalnej awansował na 4. miejsce.

Z polskich motocyklistów po raz kolejny najlepiej zaprezentował się Jakub Przygoński, zajmując 8.miejsce. Kapitan Orlen Team Jacek Czachor zakończył etap na 19. miejscu, Krzysztof Jarmuż zajął 31. miejsce, a Marek Dąbrowski był 32.

W zmaganiach kierowców samochodów Krzysztof Hołowczyc zajął 9. miejsce i w klasyfikacji generalnej nadal zajmuje 6. miejsce.

Już jutro kolejny 9.etap Rajdu Dakar prowadzący z Antofagasta do Copiapo.