32. Rajd Dakar - Rafał Sonik trzeci na 7. etapie

Podczas 7. etapu uważanego za najtrudniejszy w tegorocznym rajdzie najwyższe miejsce zajął Rafał Sonik kończąc etap na 3 miejscu. Pozostali Polacy również wypadli wczoraj przyzwoicie.

Ostatni przed dniem przerwy 7. etap prowadził przez Iquique do Antofagasty. Według opinii ekspertowa i uczestników był to najtrudniejszy etap tegorocznego 32. Rajdu Dakar.

Wczorajsza trasa była bardzo urozmaicona. Uczestnicy rozpoczęli etap od jazdy po wydmach. Następnie mieli do przejechania odcinek, na którym znajdowało się solnisko, gdzie jadąc pomiędzy wielkimi blokami soli, musieli zredukował do prędkość 10 km/h. Ostatni odcinek etapu prowadził przez otwartą przestrzeń na wydmach.

Najlepiej podczas kolejnego trudnego etapu wypadł kierowca quada Rafał Sonik zajmując trzecie miejsce na mecie bardzo wymagającego etapu, przegrywając tylko z koalicją Argentyńczyków. W klasyfikacji generalnej Sonik jest na 5. miejscu.

Krzysztof Hołowczyc ukończył wczorajszy wyczerpujący 7. etap na ósmej pozycji w kategorii kierowców i w klasyfikacji generalnej spadł na 6. miejsce.

Z Polskiej ekipy motocyklistów swoja dobra dyspozycje utrzymał Jakub Przygoński, który zajął 11. miejsce i w klasyfikacji generalnej awansował z 15. na 13. pozycję. Drugi kierowca Orlen teamu Jacek Czachor był dzisiaj 19. 36. pozycję zajął Marek Dąbrowski, a Krzysztof Jarmuż ukończył etap na 37. pozycji.

Przygoński oprócz kolejnego dobrego występu wykazał się bohaterską postawą oddając swoje części Francisco Lopezowi. Dzięki temu Chilijski zawodnik mógł ukończyć etap dojeżdżając