32. Rajd Dakar. Spory awans Hołowczyca

Na trzecim etapie Rajdu Dakar rozgrywanego z La Rioja do Fiambala najlepiej pojechał ponownie kierowca Orlen Team Krzysztof Hołowczyc, który w klasyfikacji generalnej Rajdu jest już na 5. miejscu.

/ Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Rally_Dakar_2009_9.jpgNa morderczym 3. etapie, którego trasa prowadziła przez wysokie piaszczyste wydmy, znakomicie spisał się kierowca Orlen Teamu Krzysztof Hołowczyc. W potwornym upale i przy niezwykle silnym wietrze Hołek zajął bardzo dobre ósme miejsce, co pozwoliło mu awansować na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Z polskich motocyklistów startujących w Dakarze najlepiej spisał się wczoraj Jacek Czachor, który ukończył etap na 12. miejscu i awansował na 19. pozycję w klasyfikacji.

Motocykle przed startem do kolejnego etapu. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Motos_dakar.JPGInni nasi motocykliści podczas poniedziałkowego etapu wypadli znacznie gorzej. Jakub Przygoński uplasował się na 38. pozycji, Krzysztof Jarmuż był 47., a 74. Marek Dąbrowski. W klasyfikacji generalnej Przygoński zajmuje 24. miejsce, Jarmuż jest 41., a Dąbrowski - 68.

Jedyny reprezentant Polski startujący na quadzie Rafał Sonik był wczoraj 15. i w klasyfikacji generalnej również zajmuje 15. miejsce.

Wśród ciężarówek polski jedynak Grzegorz Baran zajął wczoraj 35. miejsce i w klasyfikacji jest 35.

Polscy uczestnicy Rajdu Dakar narzekali na wczorajszy etap rywalizacji, a tymczasem ściganie w morderczych warunkach dopiero się rozpoczyna. Podczas dzisiejszego 4. etapu zawodnicy pojadą przez terytorium Chile. Trasa dzisiejszego etapu będzie prowadziła przez pustynie na ogromnych wysokościach.