Facebook Google+ Twitter

32. Rajd Dakar - Świetne występy Sonika i Przygońskiego

W rozegranym dzisiaj szóstym etapie tegorocznego rajdu Dakar po raz kolejny swoją bardzo dobra formę potwierdzili Rafał Sonik na quadzie, który zajął 4. miejsce oraz motocyklista Jakub Przygoński zajmując 7. miejsce.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rally_Dakar_squad_258_Declerck_YAMAHA.JPGPodczas dzisiejszego etapy prowadzącego z Antofagasty do Iquique doszło do poważnego wypadku, któremu uległ włoski motocyklista Luca Manca, wywracając się jadąc na pełnej szybkości. Pierwsze diagnozy wskazują na poważne urazy głowy, w tym złamania kości czaszki. Stan lekarze określają jako bardzo ciężki.

Z biało-czerwonych świetnie pojechał dzisiaj kierowca quada Rafał Sonik zajmując czwarte miejsce czym potwierdził, że jest bardzo dobrze przygotowany oraz utwierdził swoje słowa z przed kilku dni, że mimo ogromnego pecha nie zamierza się poddawać i będzie walczył do końca  / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rally_Dakar_2009_5.jpgimprezy i jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.Po dzisiejszym etapie awansował o jedno miejsce i jest już 5.

Z Polaków jadących motocyklami Jakub Przygoński zajął siódme miejsce, czym potwierdził swoja dobra formę z dwóch poprzednich etapów rajdu. Pozostali Polacy zajęli następujące miejsca: 18. był kapitan polskiej ekipy Jacek Czachor, 34. Marek Dąbrowski, a na 51. na mecie zameldował się Krzysztof Jarmuż.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rally_Dakar_2009_coche_ganador_DE_VILLIERS_y_VON_ZITZEWITZ_VOLKSWAGEN.JPGJedyny polski kierowca, który jedzie dalej w Rajdzie po wykluczeniu drugiej polskiej załogi Aleksandra Sachanbińskiego i Arkadiusza Rabiega, Krzysztof Hołowczyc uplasował się dziś na 9. miejscu i w klasyfikacji generalnej awansował na 5. miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

7 artykułów dotyczących Rajdu Dakar ukazało się w dziale Motorowe, natomiast ósmy, chyba dla "urozmaicenia" w dziale Motoryzacja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.