Facebook Google+ Twitter

3300 Chińczyków zainfekowanych śmiertelnym wirusem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 12:12

Śmiertelny enterowirus 71 w szybkim tempie rozprzestrzenia się we wschodnich Chinach - poinformowała chińska agencja prasowa Xinhua. Do tej pory wirus zabił co najmniej 21 dzieci, zainfekowanych jest już 3300.

Wywołujący wysoką gorączką i zapalenie opon rdzeniowo- mózgowych u dzieci enterowirus 71 zaczął rozprzestrzeniać się w mieście Fuyang, w prowincji Anhui już w marcu, ale dopiero w ostatnią niedzielę poinformowano o tym oficjalnie. W ciągu 4 dni liczba zainfekowanych wzrosła z 789 do prawie 3 tysięcy. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt z wodnymi pęcherzami, które pojawiają się na ciele u dzieci.

Jak dotąd nie wynaleziono szczepionki przeciwko enterowirusowi 71, który atakuje układ pokarmowy człowieka i jest szczególnie niebezpieczny dla noworodków.

Opóźnienie w poinformowaniu opinii publicznej o przypadkach zakażeń, wywołało gorące dyskusje w chińskich mediach. Pojawiają się głosy nawołujące do dymisji lokalnych władz. W obronie tych ostatnich stanęło chińskie ministerstwo zdrowia, argumentując, że przez długi czas lekarze nie wiedzieli jakiego typu choroba zaatakowała dzieci. Lokalne władze podkreślają, że najskuteczniejszą ochroną przed zakażeniem jest pamiętanie o podstawowych zasadach higieny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.