Facebook Google+ Twitter

332 tysiące buletek nielegalnego alkoholu wyprodukowała grupa przestępcza ze Słupska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 11:14

Dziś przed sądem okręgowym rozpoczął się proces oskarżonych o wprowadzenie na rynek 166 tysięcy litrów wódki wyprodukowanej z rozcieńczalnika.

Na ławie oskarżonych zasiadło pięć osób. Zdaniem prokuratury jako zorganizowana grupa przestępcza trzej mężczyźni i dwie kobiety w Słupsku, Zajączkowie, Pile i Aleksandrowie Kujawskim wyprodukowali duże ilości nielegalnego alkoholu. Prokurator Krzysztof Młynarczyk podkreślił, że oskarżeni działali od kwietnia do listopada 2007 roku. Część osób zajmowała się rozlewaniem alkoholu i jego oczyszczaniem, inni rozwozili przetworzony już spirytus i wódkę. Grupę rozbiła Straż Graniczna i Centralne Biuro Śledcze. Skarb Państwa stracił w wyniku nie zapłaconego podatku akcyzowego cztery miliony złotych.

Policja ustaliła, że grupa wyprodukowała łącznie alkohol o wartości około trzynastu milionów złotych. Obrońca jednego z oskarżonych mecenas Paweł Skowroński mówi, że jego zdaniem zarzuty prokuratury są wyolbrzymione. Nie ma dowodów na działanie zorganizowanej grupy przestępczej. Żaden z oskarżonych nie przyznał się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia i wysokie grzywny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.