Facebook Google+ Twitter

333 przestępstwa w ciągu godziny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-02 22:04

We Włoszech każdej godziny popełniane są 333 przestępstwa. Statystykę przestępczości za ubiegły rok na podstawie danych ministerstwa spraw wewnętrznych przygotował dziennik przemysłowców "Il Sole-24 Ore".

W 2007 roku do organów ścigania zgłoszono dwa miliony 900 tysięcy przestępstw, o pięć procent więcej niż w roku poprzednim.
Włochy mają ponad 59 milionów mieszkańców, na każde 100 tysięcy przypada więc prawie pięć tysięcy przestępstw. Najczęściej popełniane to kradzieże samochodów i włamania do mieszkań - po 170 tysięcy rocznie. Niewiele mniej, bo aż 160 tysięcy, jest przypadków ulicznego rozboju. W ubiegłym roku dopuszczono się we Włoszech 600 zabójstw. Liczba ta nie zmienia się od lat.
Do jednej dziesiątej przestępstw doszło w dwóch największych metropoliach kraju: Rzymie i Mediolanie. Najniebezpieczniejsza jest prowincja Rimini nad Adriatykiem, gdzie odnotowano 9 tysięcy przestępstw na 100 tysięcy mieszkańców, blisko dwa razy więcej niż średnia krajowa. Najspokojniejsze są natomiast cztery prowincje na południu kraju: Isernia, Enna, Oristano i Matera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.