Facebook Google+ Twitter

33. Maraton Warszawski. Amatorzy pobiegną z olimpijczykami

25 września rywalizacja lekkoatletów odbędzie się na dwóch dystansach. Podczas dłuższego, zawodnicy będą walczyć o Volvo XC60. Natomiast na 8 km amatorzy zmierzą się z olimpijczykami.

http://www.maratonwarszawski.com.pl / Fot. Maciej Borkowski, materiały prasoweOrganizatorzy Maratonu Warszawskiego rozszerzyli formułę zawodów. Podczas Memoriału Piotra Nurowskiego oprócz długodystansowego biegu (na 42,195 km - przyp. red.), odbędzie się również krótsza rywalizacja na 8 km. Udział w Biegu Olimpijskim zadeklarowało wielu zawodowych sportowców, między innymi: Paweł Nastula, Grażyna Rapsztyn oraz Marian Sypniewski. Natomiast zaproszenie do udziału w maratonie przyjęli: Krzysztof Kosedowski i Tomasz Kucharski. Spotkania z medalistami odbędą się 24 września o godz. 14 i 15 w Centrum Olimpijskim.

Trasa maratonu


33. Maraton Warszawski pobiegnie 25 września nową trasą. Zawodnicy wystartują z placu Na Rozdrożu. Następnie, ruszą w kierunku Marszałkowskiej, a dalej - Nowego Świata. Po raz pierwszy w historii zawodów, masa przebiegnie przez główną aleję w parku przy Łazienkach Królewskich. Na ul. Myśliwieckiej zakończy się Bieg Olimpijski. Rywalizacja maratończyków kontynuowana będzie na ulicach: Czerniakowskiej i Gagarina. Dalsza trasa poprowadzi zawodników przez Ursynów, Powsin, Wilanów, Sadybę i Powiśle. Długodystasowy bieg zakończy meta, zlokalizowana na ul. Myśliwieckiej.

Zobacz zdjęcia z 32. edycji Maratonu Warszawskiego.

http://www.maratonwarszawski.com.pl / Fot. Piotr Sztomber, materiały prasoweOrganizatorzy zgodnie przyznają, że nowa trasa jest znacznie łatwiejsza niż poprzednia: jest na niej mniej zakrętów i więcej przestrzeni. - To idealna trasa do bicia rekordów życiowych - powiedział Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

O pozostałych atrakcjach czytaj na kolejnej stronie --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mike
  • mike
  • 20.09.2011 08:03

"33. Maraton Warszawski. Amatorzy pobiegną za olimpijczykami" - tak powinien brzmieć tytuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.